Together Magazyn » Aktualności » Quantum – biura przyjazne dla człowieka
Quantum

Quantum – biura przyjazne dla człowieka

Nowa przestrzeń biznesowa powstanie tuż obok Stadionu Energa w Letnicy. Quantum to miejsce nastawione na ludzi ambitnych, otwarte na najlepsze firmy w Trójmieście, które szukają kreatywnych przestrzeni, idealnych do rozwijania biznesu. Miejsce pełne światła, dużych showroomów i relaksacyjnych zielonych przestrzeni.

Pant(h)a rei – biznes też musi płynąć

Przy ulicy Uczniowskiej 52 funkcjonuje dobrze prosperująca firma, zajmująca się recyclingiem. Na terenie obiektu znajdziemy m.in. kilkaset samochodów oraz wiele elektrośmieci, które zostają przygotowane do ich właściwego przetworzenia, zgodnego z ideą ochrony środowiska. Firma nazywa się „Panta” i zgodnie z myślą „panta rhei”, co oznacza, że „wszystko płynie”, już za chwilę zmieni swoje oblicze. Panta „przepłynie” w nowe miejsce, a tu powstanie Quantum.

– Modernizacja Letnicy, budowa nowej drogi wjazdowej z tunelem oraz sąsiedztwo Międzynarodowych Targów Gdańskich i stadionu spowodowały w nas chęć i potrzebę zmiany. Dotychczasowa działalność nie wpisywałaby się w tę nową oś biznesu zarówno od strony funkcjonalnej, jak i estetycznej. Zmiana wydała nam się bardzo naturalna, więc postanowiliśmy płynąć…
– mówi Piotr Grosz, właściciel nowej inwestycji.

W harmonii z naturą

Pomysłodawcą inwestycji jest Piotr Grosz. Człowiek wierny proekologicznym ideom, który doskonale wie, jak ważne są: ochrona środowiska oraz przestrzeń, którą otacza się człowiek. Dobre praktyki przeniósł na nową inwestycję.

– Naszym celem jest stworzenie przyjaznej przestrzeni, która będzie w pełnej symbiozie z człowiekiem oraz w harmonii z naturą. Poza nowoczesnym kompleksem biurowo- magazynowym o łącznej powierzchni użytkowej 13 tys. m2 znajdą się tutaj również m.in. ciche, malownicze alejki pomiędzy zabudową, staw oraz zielona przestrzeń, na której będzie można poleżeć na trawie, pograć w kosza czy zrelaksować się i po prostu naładować „baterie” – mówi Piotr Grosz.

Na terenie obiektu powstaną cztery dwukondygnacyjne budynki o charakterze biurowo-showroom’owym oraz osiem dużych magazynów z biurami. Wokół nich roztaczać się będzie strefa rekreacyjna. Ponadto zaplanowano budowę wiaty dla rowerzystów oraz wygodną, nowoczesną szatnię z prysznicem.

– Ogromnym atutem tej inwestycji jest doskonała lokalizacja. Stąd wszędzie jest blisko i nie ma korków. Są również ścieżki dla rowerzystów, którymi można dojechać pod samo biuro oraz przestronny parking dla zmotoryzowanych – dodaje Piotr Grosz.

Quantum – Przyjazna przestrzeń biznesowa dla firm

Lokale będą miały wysokie kondygnacje. Dzięki szklanym elewacjom do środka będzie wpadać dużo światła. Nie zapomniano również o integracji. W każdym budynku znajdzie się wspólna kuchnia oraz strefa chillout. Cała reszta zależy od nowych nabywców. Przestrzeń można bowiem aranżować według własnych potrzeb. Miejsce znajdzie się zarówno dla osób poszukujących 50-metrowego biura, jak i dla większych biznesów, potrzebujących około 2 tys. metrów.

– Nie chcemy niczego narzucać. Jesteśmy otwarci na wszystkie branże. Z wielką przyjemnością udostępnimy przestrzeń firmom o wysokiej technologii. Mamy własną trafostację, rezerwy energii, potężną rurę gazową oraz światłowód, zapewniający pełen zakres przepływu i transmisji danych – dodaje właściciel.

Budowa inwestycji ruszy w marcu 2018 roku, a jej otwarcie jest przewidziane na pierwszy kwartał 2019. Przestrzeń można rezerwować już teraz.

Quantum

Oceń