Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Miodowy blond – poznaj koloryzację, która zachwyca elegancją, a przy tym odmładza
piękna kobieta z fryzurą blond na lato 2023

Miodowy blond – poznaj koloryzację, która zachwyca elegancją, a przy tym odmładza

Blond jest w modzie, jednak nie trzeba wcale decydować się na odcienie platynowe. Na pewno na uwagę zasługuje bardzo stylowy miodowy blond. Warto dowiedzieć się więcej na temat tej koloryzacji i sprawdzić dla kogo będzie najlepsza.

Miodowy blond – koloryzacja, która zachwyca

Miodowy blond to koloryzacja, która zachwyca, a przy tym przyciąga uwagę. Pokochały ją kobiety na całym świecie i Ty możesz do nich dołączyć. Podkreśla rysy twarzy, a przy tym sprawia, że spojrzenie jest wyraziste. Oczywiście musimy też wspomnieć, że w miodowym blondzie można odjąć sobie nawet 10 lat. Trzeba wiedzieć, że taka koloryzacja to połączenie klasycznego blondu, który jest typowy dla słowiańskiego typu urody, a więc w odcieniu słomkowym z brązem, który jest bardzo jasny. Miodowy blond to kolor niezwykle ciepły, a przy tym niezwykle delikatny. Dodatkowo mogą występować tony żółto-pomarańczowe. Najlepsze jest to, że w oświetleniu miodowy blond może wpadać w złociste rudości. Zasadniczo na taką koloryzację mogą zdecydować się niemal wszystkie kobiety. Sprawdzi się dla osób o oliwkowej, żółtej czy jasnej cerze z oczami piwnymi, brązowymi czy ciemnozielonymi. Jedynie kobiety o ziemistej cerze powinny zastanowić się nad taką koloryzacją, gdyż może uwydatniać niedoskonałości na twarzy. Na uwagę zasługuje również fakt, że koloryzację możecie wykonać samodzielnie w domu, wystarczą tylko farby do włosów, które w składzie nie mają amoniaku, za to mają dużą ilość składników pochodzenia naturalnego. 

Miodowe blondy – koloryzacja, która odmładza 

Miodowy blond jest to koloryzacja, która zachwyca elegancją. Jedocześnie ma w sobie nutę nowoczesności. Nie można też zapominać, że dzięki niej możecie odmłodzić się i odjąć sobie 10 lat. Takie tony nadają twarzy młodzieńczego wyglądu, a przy tym wygładzają rysy twarzy. Zatem jeżeli chcecie złagodzić swoje rysy twarzy nie musicie wcale decydować się na konturowanie, gdyż dzięki odpowiedniej koloryzacji możecie uzyskać taki efekt. Ale to nie wszystko o czym musicie pamiętać. Choć miodowy blond jest koloryzacją stylową, to jednak nie pasuje do każdej fryzury. Otóż obłędnie prezentuje się na długich czy półdługich włosach. Na taką koloryzację mogą zdecydować się kobiety z fryzurą long bob czy bob, natomiast powinny jej unikać kobiety mające krótkie włosy, np. fryzurę typu pixie cut. 

Jak dbać o włosy w odcieniach miodowego blondu?

Aby koloryzacja zachwycała, a jednocześnie dłużej się utrzymywała o włosy trzeba zadbać. Oczywiście trzeba używać szamponów do włosów farbowanych, ale to nie wystarczy. Trzeba także postawić na dokładne nawilżanie. Do tego celu doskonale sprawdzą się oleje roślinne. Możecie np. postawić na olej kokosowy, który nie zmienia koloru i nie zażółca włosów. Raz w tygodniu wystarczy nałożyć olejek na całą długość włosów, a po 10 minutach spłukać. Przypominamy, że aby zyskać odpowiednie nawilżenie należy olejek nakładać zawsze na czyste włosy, a więc po umyciu. Poza olejowaniem należy też stosować maseczki z dodatkiem awokado. Wystarczy zblendować jeden owoc, następnie dodać do niego łyżkę oliwy z oliwek i nałożyć na całą długość włosów. Jeżeli zmagacie się z przesuszeniem skóry głowy, to taka maseczka również bardzo dobrze się sprawdzi. Wystarczy potrzymać ją przez ok. 10 minut, a następnie spłukać letnią wodą.                   

5/5 – (1 głosów)