Together Magazyn » Aktualności » Międzynarodowy Tydzień Małżeństw

Międzynarodowy Tydzień Małżeństw

W dniach 7-14 lutego 2017 odbywać się będzie po raz trzeci, Międzynarodowy Tydzień Małżeństw. W tym roku, organizatorzy – gdański oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich- zapraszają na ponad 40 wydarzeń, podczas których małżonkowie będą mogli pielęgnować swoją relację. Inauguracja już w niedzielę 7 lutego w Europejskim Centrum Solidarności.

 

-W Gdańsku wzrasta liczba zawieranych małżeństw. W 2013 zawarto 1992 małżeństw,  a w 2015 roku już 2250. Gdańsk jest też szczęśliwym miejscem dla małżonków. Analizując liczbę rozwodów na 1000 mieszkańców więcej rozstań notuje np. Gdynia i Kraków. Nie dziwi więc, że polska edycja Tygodnia Małżeństwa rozpoczęła się, jak wszystko co dobre, w Gdańsku. Dzisiaj szczególnie ważne jest by znaleźć czas dla siebie, by móc zrobić w małżeństwie coś wspólnie. Szeroka oferta propozycji w ramach Tygodnia Małżeństwa jest do tego znakomitą okazją. – mówi zastępca prezydenta  Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk. Wszystkim parom życzę fantastycznego wspólnego czasu i przeniesienia atmosfery Walentynek w codzienność – dodaje Kowalczuk.

Inicjatorem i organizatorem Tygodnia Małżeństwa jest gdański oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w Gdańsku, Spocie, Gdyni, Rumii, Wejherowie, Jastarni, Chałupach i Kuźnicy.

– Zaczynamy 7 lutego o godz. 17:30 uroczystą Galą Otwarcia w Europejskim Centrum Solidarności, na którą zapraszamy wszystkich chętnych – mówi Agnieszka Kamińska – prezes Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich o/Gdańskiego. – W ramach Gali będziemy mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny „Scena z życia małżeńskiego” z małżeństwem aktorów Teatru Wybrzeże w roli głównej, opatrzony  komentarzem ekspertów (mediatora i psychoterapeuty) nt dynamiki oglądanej przez nas pary – dodaje Kamińska.

Jak informują organizatorzy 8 lutego rusza Małżeńska Akademia Rozwoju – pierwszy inauguracyjny wykład pt„ Odważ się być blisko”  o godz. 18:00  w Oliwia Bisness Centre, w ramach Akademii przez cały rok zapraszamy na wykłady i warsztaty nt budowania bliskiej, trwałej i satysfakcjonującej relacji; do Alchemii w klubie Tiger Gym zapraszamy na warsztaty tanga „Bo do tanga trzeba dwojga”; ostatnie miejsca zostały na warsztaty kulinarne „Seks zaczyna się w kuchni” prowadzone przez znanych restauratorów gdańskich; będzie też coś o zarządzaniu małżeńskimi finansami; odważnych zapraszamy do Jastarni na „hartowanie swojego małżeństwa” w wodach Bałtyku i na „Bal Fanów małżeństwa”.

11 lutego znowu w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku zapraszamy na prezentacje trzech ekspertów od budowania dobrego  wizerunku – stylisty, dietetyka i trenera personalnego. Powiedzą nam, jak dbać o siebie , utrzymać odpowiednią formę i temperaturę w związku.  Gdański Ośrodek Sportu przygotował ofertę „Aktywuj się w małżeństwie”. W Wejherowie m.in. będzie można zrobić sobie „małżeńską sesję fotograficzną” i wziąć udział w „Sztuce kochania”.

Szczegóły i opisy poszczególnych wydarzeń na stronie www.tydzienmalzenstwa.pl można nas znaleźć również na fb miedzynarodowytydzienmalzeństwa

 

Przypomnijmy projekt kampanii społecznej „Tydzień Małżeństwa” jest częścią międzynarodowej inicjatywy Marriage Week International, której pomysłodawcą jest Brytyjczyk – Richard Kane. Pierwsze obchody Marriage Week miały miejsce  w roku 1997 w Anglii. Dziś Marriage Week działa już w 26 krajach, na 4 kontynentach, zawsze w tym samym terminie 7-14 lutego.

Tydzień Małżeństwa” ma na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca tę szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny.  Mająca inspirować małżonków do rozwoju osobistego i podnoszenia swoich kompetencji interpersonalnych (takich jak m.in. efektywna komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, etc.) oraz do twórczego spędzania czasu razem w celu budowania i umacniania bliskiej więzi.

Innowacyjność tego projektu polega m.in. na tym, że jest to bardzo przyjazna i atrakcyjna forma stworzenia społecznej tradycji celebrowania diady małżeńskiej.

Oceń