Together Magazyn » Edukacja » Medyczny Dzień Nauki 2015

Medyczny Dzień Nauki 2015

22 maja, na terenie Collegium Biomedicum w Gdańsku odbyły się Medyczne Dni Nauki, akcja zorganizowana w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Na uczniów i młodzież szkolną czekały uginające się od preparatów, sprzętów i próbek stoiska naukowe oraz specjaliści z dziedzin biologii, chemii czy fizyki.

Równolegle w sali wykładowej odbywały się prelekcje, w trakcie których słuchacze mogli m.in. poznać tajniki inżynierii biomedycznej oraz dowiedzieć się jak wygląda opieka nad zwierzętami, które biorą udział w badaniach laboratoryjnych.

Uczestnicy Medycznego Dnia Nauki dowiedzieli się również dlaczego serce nie przypomina swojej walentynkowej wersji oraz za co jest odpowiedzialny szpik kostny. Fani chemii mogli przeprowadzić eksplodujące pianą reakcje oraz wyhodować chemiczny ogród. Farmaceuci opowiedzieli o procesie tworzenia leków oraz o ich poprawnym stosowaniu. Poruszono również kwestie szczepień ochronnych i ich znaczenia dla zdrowia całej populacji.

Wydarzenie zgromadziło tłumy, zarówno wczesnoszkolnej jak i licealnej młodzieży. Oprócz wykładów i pokazów nie brakowało zajęć praktycznych m.in. z udzielania pierwszej pomocy czy wykrywania guza piersi.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia:

Medyczne Dni Nauki

Oceń