Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Łazienki na stacjach benzynowych – jak o nie zadbać?
stacja benzynowa - wyjaśniamy jak dbać o jej czystość

Łazienki na stacjach benzynowych – jak o nie zadbać?

Mycie rąk to absolutna podstawa naszej higieny. Wszystkie dzieci od najmłodszych lat uczymy tego, by przed jedzeniem, po zabawie czy malowaniu myły ręce. I faktycznie regularna higiena rąk w doskonały sposób wpływa na ograniczenie rozprzestrzeniania się bakterii, wirusów i drobnoustrojów. Niby prozaiczna czynność, a może nas w skuteczny sposób uchronić się przed chorobą i osłabieniem organizmu. Każdy człowiek w ciągu godziny ponad 20 razy dotyka swojej twarzy. Nie zachowując właściwej higieny szybko przenosimy zarazki do naszych oczu czy nosa. Higiena rąk jest szczególnie ważna, gdy jesteśmy w podróży. Za każdym razem, gdy zatrzymujesz się na stacji, podjedź do łazienki i umyj ręce, nawet, jeśli akurat nie masz potrzeby korzystania z toalety.

Mycie rąk jest podstawową zasadą naszej higieny

Łazienki na stacjach benzynowych pełnią bardzo ważną funkcję. Jest to chyba jedno z miejsc o największym przepływie osób, a w tych bardziej ruchliwych dziennie bywa tysiące osób. Bardzo ważne jest, by ze strony właścicieli i pracowników zarządzających stacją zrobić wszystko, by łazienki były w jak najlepszym stanie i oferowały klientom możliwość komfortowego skorzystania z toalety i odświeżenia się. Dokładne i sumienne mycie rąk pomaga nam utrzyma higienę, ale także zadbać o bezpieczeństwo innych. Jeśli po wyjściu z toalety uczciwie umyjemy ręce, nie będziemy roznosić bakterii na klamki czy drzwi, których zaraz dotkniemy. Gdy korzystamy z toalet publicznych jesteśmy narażeni na ogromną ilość i różnorodność drobnoustrojów, dlatego każda toaleta musi być wyposażona w środki do mycia, higieniczny pojemnik na mydło w płynie i ręczniki składane lub suszarkę do rąk.

zobacz jak łatwo zadbać o łazienkę na stacji benzynowej!

Dobra organizacja prac porządkowych

Czyste i higieniczne toalety na stacjach benzynowych bez wątpienia wymagają dobrej organizacji prac porządkowych i właściwego ich wyposażenia. Warto jest zadbać o to, by łazienki na stacji były dla podróżnych przyjemne. Nawet, jeśli w tym momencie klienci nie potrzebują zatankować samochodu, to niemal na 100% kupią soki, kawę czy przekąskę. Możliwość komfortowego odświeżenia się i estetyczne łazienki są wizytówką stacji benzynowej. Łazienki muszą być zaprojektowane i zagospodarowane tak, by mogli wygodnie korzystać z nich goście o różnych gabarytach i potrzebach. Regularnie należy sprawdzać ich czystość i uzupełniać potrzebne produkty higieniczne, by mieć pewność, że każdy klient odniesie dobre wrażenie. Sprzątanie powinno odbywać się według jasnych i przejrzystych schematów pracy.

Środku higieniczne – mydło, pojemnik na mydło w płynie, ręczniki wraz z dozownikiem

Toalety należy wyposażyć w niezbędne produkty i dozowniki do nich, które pozwolą na higieniczne pobieranie produktu. Bez wątpienia niezbędne są zawsze dobrej jakości papier toaletowy, mydła i ręczniki lub suszarki do rąk. Odpowiednio dopasowany pojemnik na mydło w płynie ułatwi klientom dozowanie produktu w sposób, który będzie estetyczny, a ponadto dla Ciebie ekonomiczny. Co jakiś wyznaczony czas pracownicy muszą kontrolować zużycie mydła i to, czy pojemnik na mydło w płynie nie powinien być uzupełniony.

Oceń