Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Krzesła z podłokietnikami – stylowe rozwiązanie do jadalni

Krzesła z podłokietnikami – stylowe rozwiązanie do jadalni

Wyposażanie domu, szczególnie jego części reprezentacyjnych, to zadanie do którego trzeba podejść z naprawdę dużą dbałością. Dotyczy to salonu, a także jadalni. Są to bowiem pomieszczenia w których ustawia się stół i krzesła, przeznaczone do przyjmowania gości. Jeśli chodzi o te ostatnie, to ustawione w części jadalnej krzesła muszą być stylowe, bardzo eleganckie, ale też wygodne. Wszystkie te cechy łączyć będą komfortowe krzesła z podłokietnikami.

Krzesła do domowej jadalni

W ostatnich latach przeglądając oferty rynku wnętrzarskiego coraz więcej osób zaczęło zwracać uwagę na stylistykę, ale też na pełną funkcjonalność wyposażenia dla swojej przestrzeni mieszkalnej. Jeśli chodzi o krzesła, to mniej znaczące stało się ich idealne dopasowanie do materiału wykonania stołu. Znacznie ważniejsze stały się wszystkie ich detale, które choć same w sobie mogą wydawać się niepozorne, to w ostatecznym rozrachunku wpływają na komfort użytkowania tego rodzaju mebli. Nowoczesne aranżacje jadalni sprawiły więc, że coraz większą wagę przykłada się do takich detali jak ergonomicznie wyprofilowane siedziska i oparcia, ale też wygodne podłokietniki. Są to bowiem rozwiązania, które pomogą zadbać nie tylko o wygodne spożywanie posiłków, ale też o dobrą postawę ciała. Obecnie na rynku znaleźć można bardzo bogatą ofertę takich mebli, a krzesło z podłokietnikami nie musi kojarzyć się z jednym modelem, ponieważ do wyboru są ich setki – i to w bardzo różnorodnej stylistyce. Co ważne, takie krzesła są wykonywane według przemyślanych projektów, dzięki czemu mają zarówno ergonomiczny kształt, jak i atrakcyjny wygląd. Można zdecydować się na krzesła całkowicie drewniane, tapicerowane czy też wykonane jako połączenie różnego rodzaju materiałów (w tym tworzyw sztucznych czy eko-skóry). Dzięki temu krzesła z podłokietnikami będą z powodzeniem odnajdywać się we wnętrzach i jadalniach o różnorodnej stylistyce.

Jakie krzesła z podłokietnikami wybrać do jadalni?

Choć wspominana wcześniej wysoka funkcjonalność krzeseł jest niezwykle ważna, całkiem pominięta nie może zostać także kwestia stylu. Jest to szczególnie ważne w przypadku jadalni oraz salonów z jadalniami. Choć na co dzień są one użytkowane przez domowników, to w czasie wizyt gości pełnią też jednak funkcje reprezentacyjne. Dlatego wybierając krzesła do jadalni z podłokietnikami trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw:
– Metraż wnętrza. To od niego zależeć będzie styl, a przede wszystkim wielkość i liczba wybranych krzeseł. Są one bowiem nieco większe niż krzesła bez podłokietników, dlatego trzeba dobrać je tak, by zostały rozmieszczone wokół stołu w jak najbardziej komfortowy sposób. Aby każdy mógł siadać na nich i wysuwać je bez żadnego problemu.
– Kształt i wysokość podłokietników. Muszą być one wygodne, ale nie mogą kolidować z wybranym stołem, a mówiąc dokładniej wysokością blatu. Na szczęście wybór krzeseł z podłokietnikami jest na tyle bogaty, że będzie można dobrać je do konkretnych wymagań.
– Rodzaj wykończenia i materiały zastosowane do wykonania krzesła. Tutaj ważna będzie stylistyka reszty pomieszczenia. W aranżacjach klasycznych albo tych inspirowanych stylem skandynawskim, najlepsze będą krzesła o prostych kształtach, wykonane z drewna i tapicerowane. Natomiast we wnętrzach nowoczesnych sprawdzić się mogą np. krzesła z podłokietnikiem ze stali. W jadalniach najbardziej awangardowych dobrze wyglądać będą modele z tworzywa sztucznego, których dużą zaletą jest ich łatwe czyszczenie z zabrudzeń po produktach spożywczych.

Tapicerowane krzesła z podłokietnikami

Do jadalni bardzo chętnie wybierane są krzesła tapicerowane, z drewnianymi albo metalowymi nogami. Taka podstawa wygląda bowiem doskonale w połączeniu z różnorodną tapicerką, a więc wykonaną z:
– tkanin tradycyjnych
– skóry naturalnej,
– eko-skóry.
Tapicerka może być jednolita, jednak niektóre modele mogą mieć także pikowane zdobienie. Te pierwsze krzesła sprawdzą się w salonach i jadalniach bardziej nowoczesnych, natomiast pikowane w tych urządzanych w stylu klasycznym albo glamour. Dla najbardziej odważnych jeśli chodzi o aranżacje wnętrz, przygotowano tapicerowane
krzesła patchworkowe, których podłokietniki, oparcia i siedziska zostały wykonane ze skrawków różnego rodzaju tkanin. Tego rodzaju krzesła będą pasować do wnętrz, którym chce się nadać przytulności. Wszystkie krzesła z podłokietnikami do jadalni które są tapicerowane, będą idealnym podkreśleniem dla reprezentacyjnego charakteru oddzielnej jadalni czy też tej części salonu, która została wydzielona na spożywanie posiłków. Warto zaznaczyć, że stylowe krzesła z podłokietnikami są wyjątkowo trafionym wyborem wtedy, kiedy pokój dzienny i jadalnia występują jako jedno, duże pomieszczenie. Będzie tak dlatego, że komfortowe meble sprawdzą się wtedy zarówno w czasie jedzenia, jak i późniejszego czasu relaksu czy dłuższego biesiadowania w gronie rodziny i znajomych.

Stylowa aranżacja i funkcjonalne wyposażenie w jednym

Optymalny wystrój jadalni będzie charakteryzował się spójną estetyką, która szła będzie w parze z użytecznością. Tym właśnie odznaczają się krzesła z podłokietnikami, które łączą codzienną wygodę z atrakcyjnym designem. Co więcej, tego rodzaju meble odznaczają się naprawdę eleganckim wyglądem, co jeszcze bardziej podkreśla szczególny charakter reprezentacyjnego pomieszczenia w którym spożywa się posiłki. Dla tych, którzy cenią sobie połączenie ciekawego wzornictwa z wygodą najlepsze będą krzesła tapicerowane z podłokietnikami. Wiele osób obawia się, że tego typu modele będą zajmować dużą ilość przestrzeni. Nic bardziej mylnego, ponieważ obecnie zakupić naprawdę smukłe krzesła z oparciem i podłokietnikami, które dają wizualne wrażenie lekkości, dzięki czemu nie przytłaczają nawet mniejszych wnętrz. Obecnie producenci oferują swoim klientom naprawdę różnorodną ofertę krzeseł z podłokietnikami, dlatego ich design, kolory, wykończenie (odpowiadające za sposób użytkowania i czyszczenia) można dobrać dokładnie do własnych oczekiwań oraz preferencji.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Mebloteka24, gdzie znajdziecie szeroki wybór krzeseł do jadalni. 

Oceń