Pokój dziecka to miejsce, które powinno pozwalać na wyciszenie, ale i na doskonałą zabawę. Wybierając elementy wystroju, warto postawić na takie, które będą nie tylko bezpieczne, funkcjonalne i estetyczne, ale także będą pobudzały wyobraźnię dziecka – budziły w nim ciekawość świata.

Jakie kolory wybrać do pokoju dziecka?

Podstawową kwestią w czasie aranżacji pokoju dziecka będzie wybór kolorów. Warto zapytać się malucha, jakie kolory by chciał w swoim pokoju i dobrać je w taki sposób, aby pasowały do pozostałych elementów wystroju pokoju, a także odpowiednio stymulowały dziecko. Najlepiej zrównoważyć kolory pobudzające oraz pozwalające na koncentrację i wyciszenie. Kolory takie jak fiolet, błękit czy zieleń warto umieścić w strefie, gdzie dziecko się uczy i wycisza przed snem. Z kolei tam, gdzie się bawi, powinny królować jasne barwy, w tym żółty z odrobiną czerwieni czy pomarańczy, a także dodatkami w odcieniach fioletu czy brązu. Warto przy tym pamiętać, że gdy dziecko jest żywiołowe nie powinno być w jego pokoju zbyt dużo czerwieni i żółci, które mocno pobudzają. I odwrotnie w pokoju dziecka apatycznego powinno uważać się z kolorami uspokajającymi.

Ściana w pokoju dziecka – miejsce pełne pomysłów

Nie od dziś wiadomo, że dzieci to mali artyści. Maluchy szczególnie upodobały sobie rysowanie po ścianach. Dlatego warto wykorzystać naturalną skłonność dzieci do „zdobienia” ścian i pozwolić im na kreatywne działanie. Ale wcześniej trzeba odpowiednio przygotować ścianę.

Jednym z ciekawszych rozwiązań, jest wydzielenie miejsca na ścianie i pomalowanie go specjalną farbą tablicową. Takie farby dostępne są w tradycyjnej formie, a także w formie sprayu. Można też dostać wersję z właściwościami magnetycznymi, co pozwoli jeszcze zwiększyć możliwości zabawy.

Innym rozwiązaniem jest położenie na ścianach specjalnych tapet, które dzieci mogą samodzielnie pomalować (przykłady takich tapet znajdziesz na stronie centrumtapet.pl). Tego rodzaju tapety mogą być produkowane na specjalnym podłożu, które pozwala na ich wielokrotne zmywanie, co pozwala na wielokrotną zabawę, która praktycznie nigdy się nie znudzi.

Jak kreatywnie urządzić pokój dziecka?
Oceń ten post

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany