Together Magazyn » Aktualności » Gratka dla dzieci i młodzieży- Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Gratka dla dzieci i młodzieży- Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Z roku na rok, kino ma coraz więcej propozycji dla młodego widza. A ten jest bardzo wymagający, często i chętnie chodzi do kina. Stąd II już edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Pokazy filmowe odbędą się w dniach 26.09-4.10.2015, w osiemnastu największych miastach Polski, m.in. w : Elblągu i Gdańsku.

Festiwal Kino Dzieci to jedna z nielicznych okazji do zapoznania się ze światowym kinem dziecięcym i młodzieżowym. Składa się na nie aż 70 filmów krótko- i pełnometrażowych dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Są to filmy mądre i pełne humoru. Zachwycą, wzruszą i rozweselą nie tylko dziecięcą publiczność. W Gdańsku na seanse filmowe zaprasza Klub Żak.

W programie znalazło się osiem wyjątkowych produkcji

Najciekawiej przedstawia się kino skandynawskie, od lat stawiające na ambitne, mądre i wciągające scenariusze. Magiczne Święta Kacpra i Emmy to kolejna już (trzecia) część przygód sympatycznych przedszkolaków. Kacper i Emma przygotowują się do świąt. Czekają na świętego Mikołaja. Tylko jak on przybędzie, skoro nie ma śniegu? Dzieci postanawiają coś z tym zrobić… Magiczne święta Kacpra i Emmy (reż. Ame Lindtner Naes, Norwegia, 2014), to film dla czteroletnich i nieco starszych widzów.

Kolejna norweska propozycja to Hocus-Pocus Albercie Albertsonie w reż. Torill Kove, z 2013 roku. Film zrealizowany na podstawie serii książek znanej szwedzkiej pisarki dziecięcej, Gunilli Bergstrom. Albert ma 6 lat i marzy o psie. Tylko jak go zdobyć? Postanawia użyć czarów. Również ten film spodoba się czterolatkom.

Nieco starszym dzieciom polecamy holenderski film Wojna na deski, reż. Margien Rogaar (2014 r.) Film o przyjaźni i rywalizacji. Ziggy i Bas biorą udział w wakacyjnym konkursie budowania wież. Kto wygra i czy przyjaźń chłopców przetrwa? Dowiecie się w kinie.

Program festiwalu oraz szczegółowe informacje z najdziecie na stronie internetowej: www.klubzak.com.pl

Oceń