Together Magazyn » Aktualności » Kontrola rodzicielska w systemie Android pomaga zapobiegać uzależnieniu dzieci od sieci społecznościowych.
aplikacja do kontroli rodzicielskiej

Kontrola rodzicielska w systemie Android pomaga zapobiegać uzależnieniu dzieci od sieci społecznościowych.

Nasze dzieci coraz więcej czasu spędzają z oczami wlepionymi w telefony i mają obsesję na punkcie mediów społecznościowych. Rozmawiają ze znajomymi, wymieniają się zdjęciami i filmami oraz lubią wiadomości od ulubionego piosenkarza lub ulubionego piłkarza.

Problem w tym, że w Androidzie nie ma kontroli rodzicielskiej, a dzieci mogą robić, co chcą, bez żadnych ograniczeń i zabezpieczeń. W większości przypadków wszystko idzie dobrze. Ale czasami coś idzie nie tak i problemy pojawiają się szybko.

Dlaczego warto korzystać z kontroli rodzicielskiej?

Słowo „kontrola” cieszy się dziś złą sławą, ale jest narzędziem niezbędnym do zapewnienia naszym dzieciom edukacji, na jaką zasługują. Tak jak lubimy wiedzieć, dokąd idą, kiedy wychodzą z domu i z kim rozmawiają, tak normalna i konieczna jest chęć otrzymywania informacji o ich aktywności w Internecie.

Kontrola rodzicielska to po prostu wiedza, co nasze dziecko robi w gąszczu Internetu, aby móc mu pokierować. To monitorowanie pomaga chronić je przed oszustwami i złośliwymi osobami, ale pozwala także rozmawiać z nimi, gdy przeglądają treści, które niekoniecznie są odpowiednie dla ich wieku.

Czy mogę używać aplikacji monitorujących do monitorowania moich dzieci?

To trudne pytanie, ponieważ najpierw musielibyśmy zdefiniować, co jest „normalne”…

Monitorowanie telefonu małoletnich dzieci jest w pełni legalne, co oznacza, że w świetle prawa jest czymś normalnym.

Częściej na problem patrzymy z perspektywy innych rodziców, którzy lubią oceniać i mówić, że niestosowne jest wtrącanie się w życie prywatne ich dzieci. To nie jest takie proste:

Aplikacja monitorująca telefon pozwalają rodzicom monitorować bezpieczeństwo swoich dzieci, bo w dzisiejszych czasach powodów do zmartwień jest wiele.

Nikomu nie przyszłoby do głowy pozwolić swojemu dziecku samotnie błąkać się po mieście, kiedykolwiek i gdziekolwiek, nikomu o tym nie mówiąc, i pozwolić mu robić, co chce. A jednak należy to robić w Internecie, gdzie niebezpieczeństwa są większe? Monitorowanie nie oznacza zapobiegania, a jedynie upewnienie się, że nie wydarzy się nic poważnego.

Jakie ryzyko wiąże się z brakiem kontroli rodzicielskiej?

Internet jest wspaniałym narzędziem komunikacji, ale nie jest pozbawiony niebezpieczeństw, o czym często przypominają nam wiadomości. Czasem jest to trudne dla osoby dorosłej, więc wyobraź sobie, co to może być dla dziecka!

Chociaż istnieje wiele zagrożeń, oto te, na które nasze dzieci są najbardziej narażone:

  • Fałszywe profile tworzone przez drapieżników seksualnych lub osoby chcące skorzystać na naiwności i niewinności młodych ludzi. Pomimo kontroli tożsamości, które są coraz częściej przeprowadzane na głównych stronach internetowych, nic nie potwierdza, że ​​nastolatek, z którym rozmawia Twoja córka, jest naprawdę tym, za kogo się podaje…
  • Niewłaściwa zawartość. Niezależnie od tego, czy chodzi o fałszywe informacje, obrazy przedstawiające przemoc lub pornografię, czy też skrajne stanowiska w określonych kwestiach… nie zawsze łatwo jest uporządkować sytuację dla naszych dzieci. Nigdy nie wiesz, jaki wpływ ta treść może mieć na ich rozwój.
  • Uzależnienie od mediów społecznościowych może dotknąć każdego, dorosłego i dziecko. Spędzamy dni sprawdzając posty, polubienia, tweety, wiadomości, zdjęcia… i zapominamy o prawdziwym życiu.

Jak kontrola rodzicielska może zmniejszyć ryzyko uzależnienia?

Widzenie, jak Twoje dziecko uzależnia się od mediów społecznościowych, może spotkać każdego rodzica i to znacznie szybciej, niż myślisz. Kontrola rodzicielska pozwala dokładnie wiedzieć, ile czasu Twoje dziecko spędza na Facebooku, Twitterze, Instagramie czy TikToku.

Jest to narzędzie, które dostarcza informacji, ale to Ty decydujesz, jakie są ograniczenia. Masz kontrolę nad edukacją swoich dzieci. Kontrola rodzicielska po prostu informuje Cię, ile godzin dziennie spędzają one w różnych witrynach i sieciach, abyś mógł następnie podjąć decyzję.

5/5 – (1 głosów)