Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Komunia Święta – jakie dewocjonalia będą niezbędne?
komuniaswieta

Komunia Święta – jakie dewocjonalia będą niezbędne?

Sakrament Komunii Świętej to duże wydarzenie w życiu każdego Katolika. Oczekujące na nie dzieci przez dłuższy czas przygotowują się duchowo, poznając podstawy swojej wiary, a także modlitwy i pieśni towarzyszące tej uroczystości. My jako rodzice musimy zaś zadbać o ich odświętny wygląd w tym ważnym dniu oraz niezbędne dewocjonalia, jakie będą im towarzyszyć. O czym trzeba pamiętać, wysyłając dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? Jakie dewocjonalia nabyć? Sprawdź, o czym musisz pamiętać w tym ważnym dniu.

Pierwsza Komunia Święta w życiu dziecka

Uroczystość, jaką jest Pierwsza Komunia Święta, to ważne wydarzenie w życiu każdego Katolika. Jest to bowiem moment, w którym po raz pierwszy przyjmujemy ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba i wina. Poprzedzone jest to długimi przygotowaniami, m.in. pod postacią katechezy oraz pierwszej spowiedzi świętej. Towarzysząca tym wydarzeniom doniosłość chwili, połączona z niezwykłą dziecięcą radością sprawia, że pozostają one z nami we wspomnieniach do końca życia.

Aby przebieg Komunii Świętej był prawidłowy, niezbędne będą dewocjonalia, towarzyszące dzieciom w czasie przebiegu całej uroczystości. Co dokładnie należy nabyć w sklepie religijnym?

Sklep z dewocjonaliami – co w nim kupić?

Wbrew pozorom, hurtownia liturgiczna nie jest miejscem, w którym można zakupić wyłącznie elementy wyposażenia Kościoła. Znajdziemy w niej także dewocjonalia, które często goszczą w prywatnych domach, a także te niezbędne przy wielu religijnych uroczystościach. Co więc można w nim znaleźć na Pierwszą Komunię Świętą?

Zaproszenie na Komunię

Uroczystość przyjęcia po raz pierwszy tego sakramentu jest wydarzeniem nie tylko w życiu dziecka, ale także jego najbliższego otoczenia. W tym ważnym dniu towarzyszą mu rodzice, dziadkowie, a niejednokrotnie także najbliższe wujostwo. Zaproszenia na Komunię będą więc dobrą okazją do tego, by w odpowiedni sposób poprosić rodzinę o przybycie. 

ksiazeczkairozaniec

Wśród szerokiej gamy tego typu produktów znajdziesz kartki o klasycznych srebrnych i złotych motywach, przedstawiających kielich z komunikantem czy Ducha Świętego pod postacią gołębicy. Dostępne są także kolorowe zaproszenia komunijne, w motywie których gości także wizerunek dziecka w szacie komunijnej, chleb czy winogrona.

Książeczka do Pierwszej Komunii

Przygotowania do tej uroczystości wymagają odpowiedniej lektury, której treść dostarczy dzieciom niezbędną wiedzę religijną. Wszystkie modlitwy, a także pieśni znajdują się w książeczkach do Pierwszej Komunii, więc będzie to niezbędny zakup w sklepie z dewocjonaliami. Posłuży ona dzieciom zarówno w przygotowaniach, jak i w późniejszym całym dorosłym życiu.

Świeca, różaniec i medalik

W czasie komunijnej Mszy świętej niezbędne będą do uczestnictwa w niej dewocjonalia w formie świecy, różańca i medalika. Sklep religijny to miejsce, w którym nabędziesz wszystkie te elementy, razem z pięknymi ozdobami na świecę czy różaniec. Przejrzyj szeroką gamę produktów i dopasuj ją do płci dziecka, wybierając odpowiednią kolorystykę oraz ozdobność.

Elementy ubioru do Pierwszej Komunii Świętej

Uroczystość przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej wymaga od naszych pociech eleganckiego ubioru. Dzieciom towarzyszy biała alba, lecz potrzebują one także dodatków, w postaci rękawiczek i torebek, a także wianków dla dziewczynek. Znajdziesz je wszystkie w sklepie religijnym w różnych modelach, co zwiększa możliwości wyboru właściwych.

Pamiątka Komunii Świętej

W sklepie z dewocjonaliami kupisz niemal wszystko, co będzie potrzebne Twojej pociesze w czasie tego ważnego dnia. Poza dodatkami do ubioru, książeczką czy świecą, dostaniesz tu także pamiątki, które można jej podarować po uroczystości. Może to być album na zdjęcia, Pismo Święte bądź delikatna bransoletka różaniec.

Przygotuj odpowiednio swoje dziecko na ten sakrament, nabywając niezbędne dewocjonalia. Sprawdź bogatą ofertę hurtowni liturgicznej i oszczędź sobie czasu na szukaniu, kupując wszystko w jednym miejscu.

Oceń