Together Magazyn » Aktualności » „Klasa 1 b” – nowa seria książek wydawnictwa Debit

„Klasa 1 b” – nowa seria książek wydawnictwa Debit

„Klasa 1 b” – to nowa seria książek wydawnictwa Debit, dla dzieci, które zaczynają karierę ucznia. Autorki, czyli Helena Bross i Christel Rönns, starają się przedstawić „pierwszakom” szkołę jako miejsce przyjazne, w którym można przeżyć ciekawe przygody. Serii patronuje m.in. Magazyn Together.

pierwszy_dzien_w_szkole
Klasa 1b. Pierwszy dzień w szkole

Dwie nierozłączne od czasów przedszkola przyjaciółki – Oliwia i Julia nie mogą się doczekać pierwszego dnia w szkole. Ich entuzjazm jednak szybko znika, kiedy spotykają starszego kolegę Wiktora. Chłopiec opowiada dziewczynkom niestworzone historie: o grasującym w szkolnej piwnicy duchu, dosypywanej do mleka soli czy wykonywaniu skomplikowanych obliczeń. Czy rzeczywiście na pierwszoklasistów czekają tego typu niespodzianki? Książka przeznaczona dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z nauką czytania.


tajemniczy_przyjaciel_debit

 

 

 

 

 

Klasa 1b. Tajemniczy przyjaciel

W klasie Ib pojawiają się kłótnie i sprzeczki pomiędzy uczniami. Wychowawczyni postanawia więc zorganizować zabawę w „tajemniczego przyjaciela”. Każdy uczeń losuje osobę z klasy, dla której musi zrobić coś miłego. Reszta dzieci nie może się dowiedzieć, kto kogo wylosował. Mają czas do końca tygodnia. Czy uda im się zrealizować to niecodzienne zadanie? Książka dedykowana dzieciom, które dopiero uczą się czytać – do czytania na głos podczas zajęć lub w domowym zaciszu.

 

 

Szukajcie w dobrych księgarniach oraz na http://www.wydawnictwo-debit.pl/

Oceń