Together Magazyn » Dom » Jak stworzyć wnętrze w stylu japandi?
Co to jest styl japandi? - przyjrzyj się tej fotografii!

Jak stworzyć wnętrze w stylu japandi?

Styl japandi to połączenie stylu skandynawskiego i japońskiego. Łączy zatem skandynawski minimalizm i prostotę z japońskim uporządkowaniem. Obydwa style wiąże zamiłowanie do natury i życie w zgodzie z jej rytmem. Jak stworzyć wnętrze w stylu japandi? Czego nie może w nim zabraknąć?

Jakie są założenia stylu japandi? 

Styl japandi można określić jako minimalistyczny. Proste bryły, linie, geometryczne formy bez zbędnych zdobień to cechy charakterystyczne. Ponieważ w tym stylu dominuje zamiłowanie do naturalnych surowców nie może w nim zabraknąć kamienia ani drewna. Dużą rolę odgrywa tutaj oświetlenie, które powinno być dyskretne, a jednak dobrze doświetlać całą przestrzeń. W takim wnętrzu trzeba wybierać raczej tkaniny pochodzenia naturalnego, choć jak się zaraz przekonacie można pójść na pewne kompromisy. Meble we wnętrzach powinny być niskie i drewniane, a jednocześnie nie muszą stać przy ścianach. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to wnętrze w stylu japandi oparte jest na beżach, szarościach, czerni i bieli. Poza tradycyjnymi wypoczynkami, np. sofą pokrytą materiałem skórzanym czy skóropodobnym, można też wybrać lekkie meble rattanowe, np. bujany czy wiszący fotel. Takie meble często umieszcza się na tarasie, a w stylu japandi sprawdzą się doskonale we wnętrzach.        

Jakie stylowe dodatki wybrać do stylu japandi? Przytulne dywany i dekoracje ścienne to must have! 

Nie tylko meble rattanowe będą odpowiednie, bo można zdecydować się także na rattanowe dodatki. Tutaj świetnie sprawdzą się lampy stojące i wiszące z rattanem. Warto postawić ponadto na przytulne dywany. My szczególnie polecamy beżowe, które znajdziecie w ofercie: https://sklepeureka.pl/kolory/bezowe-dywany. Co ciekawe dywany nie muszą być wykonane z naturalnych włókien. Doskonale sprawdzą się poliestrowe. Są bardziej praktyczne, bo nie gromadzą kurzu ani wilgoci, nie mnożą się w ich włóknach roztocza. Łatwo utrzymać je w czystości, a przy tym są niezwykle miękkie. Z powodzeniem można chodzić po nich na boso. Oczywiście minimalistyczny dywan to nie wszystko. Warto jeszcze wybrać kilka orientalnych roślin do domu, które będą tworzyć zdrowy  mikroklimat. Ponadto sprawdzą się także dekoracje ścienne, które są ważną częścią japońskiego stylu. Mamy tu oczywiście na myśli wiszące zwoje zdobione frędzlami, na których widnieć może typowa sztuka japońska nawiązująca do natury. Sprawdzi się choćby motyw pawia, który w kulturze japońskiej jest symbolem długowieczności.             

Oceń