Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Jak powinna wyglądać profesjonalna pielęgnacja włosów farbowanych?
kobieta o pięknych długich włosach

Jak powinna wyglądać profesjonalna pielęgnacja włosów farbowanych?

Lubisz eksperymentować ze swoim wyglądem i często farbujesz włosy? A może po prostu chcesz nadać naturalnemu kolorowi innego odcienia lub ukryć siwe włosy? Bez względu na powód, to i tak najlepszym rozwiązaniem jest regularne farbowanie, co zapewni Ci upragniony efekt, ale również może zniszczyć strukturę włosów. Wtedy jeszcze ważniejsza jest prawidłowa pielęgnacja włosów. Sprawdź, jak to zrobić przy pomocy profesjonalnych kosmetyków.

Jak myć farbowane włosy?

Oczywiście jednym z najważniejszych elementów profesjonalnej pielęgnacji włosów, jest mycie. Dlatego kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego szamponu. Polecamy Ci kosmetyki, które są chętnie kupowane przez fryzjerów lub trychologów. Najlepiej, jeśli zdecydujesz się na dedykowane produkty, ponieważ ich składy mogą wzmocnić strukturę włosa, a także ograniczyć zmianę koloru farb.

Zwróć uwagę na to, że profesjonalna pielęgnacja włosów farbowanych wyróżnia się kwaśnym odczynem pH. Dlaczego to ważne, żeby wybierać takie kosmetyki? Preparaty tego typu mają domykać łuskę włosa, a tym samym chronią ją przed utratą nawilżenia.

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji farbowanych włosów?

Pamiętaj o tym, że mycie włosów, a właściwie skóry głowy, to nie jest jedyny ważny etap profesjonalnej pielęgnacji kosmyków. Kluczowe znaczenie ma regularne odżywianie. Sprawdź, jakich preparatów nie może zabraknąć podczas świadomej pielęgnacji włosów.

Odżywki nawilżające, emolientowe i proteinowe

Po każdym myciu nakładaj odżywkę na włosy – jeśli masz długie lub średniej długości włosy, to nie ograniczaj się jedynie do końcówek. Dzięki temu ochronisz włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi, do których może bardzo łatwo dojść np. podczas ocierania końcówek o ramiona, sweter, kurtkę czy bluzkę.

Jakie odżywki do włosów sprawdzą się podczas profesjonalnej pielęgnacji? Farbowane włosy często mają tendencję do wysuszania, dlatego niezbędnym elementem jest odżywka nawilżająca. Jednak najlepsze efekty uzyskasz, gdy będziesz ją stosować naprzemiennie z odżywkami proteinowymi oraz emolientowymi. Dopasuj częstotliwość poszczególnych kosmetyków do potrzeb swoich włosów, pogody oraz pory roku – nawet poziom wilgotności może sprawić, że włosy będą potrzebowały więcej nawilżenia lub dodatkowego dociążenia.

Maska do włosów

Kolejny niezbędny element profesjonalnej i świadomej pielęgnacji włosów farbowanych opiera się na regularnym nakładaniu maski. Koniecznie aplikuj ten produkt na całą długość włosów, a dzięki temu zadbasz również o włosy u nasady głowy. Szczególnie polecamy Ci maski nawilżające, regenerujące i wygładzające, bo najlepiej odpowiadają na potrzeby farbowanych włosów lub takich, które są poddawane regularnym zabiegom kosmetycznym.

Proponujemy Ci maski do włosów z olejem arganowym, masłem shea lub olejem z mango, ponieważ to najlepszy wybór dla włosów farbowanych. Pamiętaj, że jeszcze więcej wysiłku musisz włożyć w pielęgnację blond włosów. Najlepiej, jeśli przynajmniej raz na tydzień będziesz stosować dedykowaną maskę np. fioletową. Dzięki temu zapobiegniesz pojawianiu się żółtych tonów.

Czego nie lubią farbowane włosy?

Skoro zależy Ci na pięknie wyglądających włosach po farbowaniu, to musisz też zwrócić uwagę na to, czego unikać, by pasma prezentowały się zdrowo. Przede wszystkim ogranicz kontakt z chlorem, więc jeśli chodzisz na basen, to koniecznie zakładaj czepek. Poza tym farbowane włosy są jeszcze bardziej narażone na działanie promieni UV, dlatego szczególnie latem ważne jest aplikowanie ochronnego serum z filtrem SPF. Tak naprawdę taki kosmetyk należy stosować także przed użyciem suszarki, lokówki czy prostownicy do włosów. Możesz zdecydować się na produkt w formie kremu, olejku na końcówki włosów czy sprayu.

Oceń