Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Jakie kolczyki na prezent?
piękna modelka z kolczykami w uchu

Jakie kolczyki na prezent?

Czy wiesz, że ślady noszenia kolczyków archeolodzy odkryli już u ludzi żyjących 3000 lat przed naszą erą? To pokazuje, że ludzie praktycznie od zawsze pałali szczególnym uczuciem do ozdób uszu, które na przestrzeni kolejnych wieków stały się symbolem elegancji, dobrego stylu, piękna i kobiecości. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że dzisiaj często to właśnie kolczyki są pierwszym wyborem, gdy szukamy prezentu dla bliskiej osoby. Jak jednak wybrać dobre kolczyki na prezent, by nie popełnić faux pas?

Kolczyki na prezent – zwróć uwagę na odpowiedni kruszec

Pierwsze, co należy przeanalizować, kupując kolczyki dla bliskiej kobiety, to materiał, z jakiego mają być wykonane. Naturalnym, pierwszym wyborem często są złote lub srebrne kolczyki, jednak zanim do nich przejdziemy, przypomnijmy, że tego typu ozdoby są wytwarzane z najróżniejszych materiałów – np. z miedzi czy drewna.

Kluczem jest więc odpowiednie rozpoznanie stylu preferowanego przez bliską osobę. Przykładowo panie lubiące styl boho mogą preferować ozdoby drewniane, a nawet piórka niż kolczyki ze złota i srebra.

W większości sytuacji kolczyki srebrne lub złote będą dobrym wyborem, choć… nie oznacza to, że każdej pani będą pasowały i jedne, i drugie. Wiele kobiet na co dzień nosi tylko biżuterię wykonaną z jednego z tych dwóch kruszców, dlatego przed dokonaniem zakupu warto zrobić odpowiednie rozeznanie.

Jak dopasować kolczyki do wieku i stylu kobiety?

Choć wyzwanie to może wydawać się trudne, w rzeczywistości często dość łatwo można określić, jakie ozdoby preferuje bliska osoba. Przykładowo, okazała, wykonana ze złota biżuteria zdobiona kamieniami szlachetnymi przykuwa uwagę – tym samym pozwala dojść do wniosku, że duże, złote kolczyki będą dobrym pomysłem na prezent.

Zazwyczaj dobrym wyborem dla nastolatki będą kolczyki niewielkie, wykonane ze srebra – np. popularne celebrytki z oryginalnymi motywami (można je znaleźć np. tutaj: https://www.briju.pl/bizuteria/kolczyki/srebrne-kolczyki). Kolczyki ze złota oraz bardziej okazałą, większą biżuterię, zdobioną kamieniami lepiej zarezerwować dla kobiet, która mają już dokładnie sprecyzowany gust, i bardziej dojrzałych pań.

Biżuteria powinna być dopasowana także do stylu. Dla młodszych pań, które preferują bardziej casualowy ubiór, lepsze są kolczyki małe, będące subtelnym dodatkiem. Eleganckie kobiety, często pojawiające się w strojach oficjalnych i wieczorowych, wolą zazwyczaj okazałą biżuterię, geometryczną lub zdobioną kamieniami. Pamiętaj jednak, że to tylko teoria – gust to sprawa indywidualna i kolczyki na prezent zawsze należy rozpatrywać w takich kategoriach.

Złote i srebrne kolczyki – zamów je w sklepie Briju

Niezależnie od tego, jakie kolczyki chcesz kupić dla bliskiej Ci osoby, zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego briju.pl. Briju to polska marka z już ponad stuletnią tradycją, która specjalizuje się w produkcji eleganckiej biżuterii ze srebra i złota – zarówno dla młodych pań, jak i starszych kobiet. Kolczyki tej marki możesz znaleźć na stronie https://www.briju.pl/bizuteria/kolczyki.

5/5 – (1 głosów)