Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Jak dopasować strój kąpielowy jednoczęściowy?
piękna dziewczyna w stroju kąpielowym i kapeluszu na plaży

Jak dopasować strój kąpielowy jednoczęściowy?

Lato na horyzoncie zwiastuje, że sezon plażowy zbliża się wielkimi krokami, co z kolei oznacza konieczność skompletowania właściwej garderoby. Jednym z najpopularniejszych kobiecych wyborów jest strój kąpielowy jednoczęściowy. To rozwiązanie praktyczne, efektowne i bardzo wygodne. Podpowiadamy, na czym skupić się, wybierając stroje kąpielowe jednoczęściowe i o co zadbać, by czuć się w nich komfortowo.

1. Jednoczęściowe stroje kąpielowe: zalety i wady

2. Strój kąpielowy jednoczęściowy – kroje na każdą figurę i w różnym stylu

3. Wygoda przede wszystkim

Podstawowym kryterium, które musi spełniać strój kąpielowy jednoczęściowy, jest dobranie właściwego rozmiaru. Żadne stroje kąpielowe nie mogą zresztą wrzynać się w ciało. Za ciasny komplet nie tylko nie będzie wyglądał dobrze, ale również sprawi, że jego noszenie będzie bolesne. Kluczowe wymiary to obwód biustu, talii i bioder.

Jednoczęściowe stroje kąpielowe: zalety i wady

Jednoczęściowy strój kąpielowy stanowi najczęstszy wybór osób aktywnych. Takie modele są przeznaczone do noszenia na basenie. Z powodzeniem można założyć je również na plażę. Wyróżnia je dopasowany krój, który nie ogranicza ruchów i zapewnia komfort podczas treningu. Znajdziemy także modele z dodatkowymi detalami dekoracyjnymi, na przykład kostiumy kąpielowe jednoczęściowe z wycięciami na bokach lub z efektem push-up.

Jakie zalety i wady mają stroje jednoczęściowe?

Po pierwsze, jednoczęściowe kostiumy kąpielowe dobrze przylegają do ciała podczas każdego rodzaju aktywności – zarówno w wodzie, jak i na piasku. Ryzyko przesuwania się lub zsunięcia się kostiumu jest praktycznie zerowe. Dodatkowo dużo łatwiej osiągnąć efekt modelowania sylwetki, ukrywający drobne mankamenty figury. Trzeba jednak pamiętać, że – jako że strój jednoczęściowy nie odsłania tak wiele ciała, jak modele dwuczęściowe – nie opalimy się równomiernie jak w bikini. Zdarza się także, że trudniej dobrać właściwy, wygodny rozmiar.

Strój kąpielowy jednoczęściowy – kroje na każdą figurę

Już krótkie spojrzenie na kostiumy kąpielowe jednoczęściowe znajdujące się w ofercie Bikinarium pozwala stwierdzić, że modele takich strojów kąpielowych różnią się znacznie. Dzięki temu zróżnicowaniu nietrudno dobrać model idealnie dopasowany do każdego gustu i figury. Jakie popularne fasony warto rozważyć?

  • Figura typu jabłko

Sprzymierzeńcem pań o dużym biuście i zgrabnych nogach, a nieco obfitszym brzuchu będzie kostium kąpielowy jednoczęściowy o kroju retro. Zwróć uwagę na popularne w modzie plażowej jednoczęściowe stroje o kopertowym kroju, z głębokimi dekoltami i asymetrycznymi drapowaniami. Godne polecenia są zwłaszcza stroje o jednolitej, ciemniejszej barwie, ale również takie z wyrazistymi nadrukami, zwłaszcza w pionowe paski.

  • Figura typu gruszka

Strój kąpielowy jednoczęściowy zaprojektowany z myślą o sylwetce typu gruszka będzie niwelował dysproporcję między ramionami a biodrami. Taki efekt osiągniemy za pomocą strojów z bardziej dekoracyjną lub wzorzystą górną częścią. Dolny fragment stroju powinien być natomiast delikatniejszy, jednolity, aby odwracać uwagę od tych rejonów ciała.

  • Figura typu kolumna

W tym przypadku kostium kąpielowy ma za zadanie zarysować talię i linię bioder. Wybierz strój jednoczęściowy z wycięciami w talii, z głębokim dekoltem lub w ukośne wzory. Sprawdzą się także modele asymetryczne oraz uszyte z materiałów o różnych printach.

Wygoda przede wszystkim

Wybierając strój kąpielowy, zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Powinien być elastyczny, miły w dotyku i szybkoschnący. Dodatkowo, sprawdź, czy strojowi kąpielowemu towarzyszą dobrze skrojone szwy, które nie będą uciskać ani podrażniać skóry. Pamiętaj, że wygoda jest równie ważna jak wygląd.

5/5 – (6 głosów)