Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Jak wybrać najlepsze soczewki kolorowe?
soczewki kolorowe

Jak wybrać najlepsze soczewki kolorowe?

Do niedawna po kolorowe soczewki kontaktowe sięgały jedynie osoby, które chciały się wyróżnić, podczas imprez czy sesji zdjęciowych. Dziś coraz więcej osób decyduje się na kolorowe szkła kontaktowe również na co dzień, chcąc zmodyfikować swój wygląd i podkreślić pewne cechy. Jakie soczewki kolorowe wybrać, jak dopasować odpowiedni kolor i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Oto kilka przydatnych informacji.

Soczewki kolorowe z mocą czy zerówki?

Najważniejszym aspektem przy zakupie jest moc soczewek kontaktowych. Jeśli potrzebujemy korekcji wzroku, powinniśmy sięgnąć po soczewki kolorowe z mocą zgodną z receptą wystawioną przez specjalistę. Jeśli zaś zależy nam jedynie walorach estetycznych, ponieważ nie mamy wady wzroku, na rynku dostępne są soczewki kolorowe zerówki, specjalnie dla takich osób. Zarówno soczewki z mocą, jak i zerówki dostępne są w różnych kolorach oraz wzorach, dlatego ważne, by zaznaczyć to przy zakupie.

Jakie soczewki kolorowe wybrać? Tryby wymiany

Podobnie jak tradycyjne szkła, tak również kolorowe soczewki kontaktowe posiadają różne tryby wymiany. To, jaki rodzaj wybierzemy zależy przede wszystkim od tego, czego konkretnie potrzebujemy. Jeśli kolorowe szkła kontaktowe mają być jedynie jednorazową zachcianką z okazji imprezy, sesji zdjęciowej czy koncertu, najlepszym wyborem będą soczewki kolorowe jednodniowe. Z kolei, jeśli chcemy na stałe poeksperymentować ze swoim wizerunkiem, zmieniając lub podkreślając naturalny kolor oczu, możemy sięgnąć po soczewki miesięczne lub dwutygodniowe.

Soczewki kolorowe powiększające oczy

Niektóre rodzaje soczewek kolorowych posiadają specjalny ciemny pierścień na peryferiach, dzięki czemu optycznie powiększają oczy, przykuwając wzrok i podkreślając naturalne atuty naszej twarzy. Pigment w tego typu soczewkach często jest taki sam lub zbliżony do naturalnego pigmentu tęczówki danej osoby, dzięki czemu sam kolor oczu nie zmienia się znacznie, a soczewka kolorowa jedynie podkreśla nasze walory.

Soczewki kolorowe – jaki kolor wybrać?

Oczywiście, kolor soczewek, które wybierzemy zależy wyłącznie od nas, jednak warto kierować się przy tym kilkoma istotnymi wskazówkami. Osoby o naturalnie niebieskich oczach, które chcą się wyróżnić, mogą sięgnąć po soczewki czarne, piwne czy brązowe. Z kolei osoby o ciemnym kolorze oczu, chcące się wyróżnić mogą spróbować soczewek jasnoniebieskich, błękitnych lub zielonych. W ten sposób można łatwo diametralnie odmienić swój wygląd, wprowadzając jedynie drobną modyfikację.

Jeśli nie chcemy wyróżniać się z tłumu, a jedynie podkreślić swój naturalny wygląd, możemy sięgnąć po soczewki w kolorze zbliżonym do naturalnego, lub sięgnąć po niewyróżniające się, kryjące soczewki o delikatnych barwach. Osoby o piwnych oczach mogą sięgnąć po soczewki ciemnobrązowe lub miodowe, a te o jasnych oczach – po soczewki niebieskie, szare lub zielone.

Jeśli planujemy ekstrawagancką sesję zdjęciową lub chcemy zmienić swój wygląd na jakieś wydarzenie, imprezę Halloweenową czy inną istotną okazję możemy sięgnąć po soczewki wzorzyste lub takie w bardziej niecodziennych kolorach: żółte, pomarańczowe, czerwone, fioletowe czy różowe. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć możemy dopasować zarówno odcień, jak i nasycenie barw. Nawet fioletowe czy pomarańczowe soczewki kontaktowe mogą mieć delikatny, nierzucający się w oczy odcień.

Oceń