Together Magazyn » Aktualności » Jak dobrać perfumy do osobowości mężczyzny?
alvin mahmudov obt4ljvnmqg unsplash wp

Jak dobrać perfumy do osobowości mężczyzny?

Szukasz perfum na prezent dla swojej drugiej połówki? Chcesz sprawić pachnącą niespodziankę swojemu tacie lub dobremu przyjacielowi? Jeśli nie wiesz, jakie perfumy lubi ta osoba, postaraj się wybrać taką kompozycję, która pasuje do jej osobowości. Podpowiadamy, jaki bukiet zapachowy sprawdzi się w przypadku pewnych siebie mężczyzn, panów o romantycznej naturze i tych o wyjątkowo radosnym usposobieniu.

Perfumy dla pewnych siebie „drapieżników”

Zawsze stawia na swoim, nie boi się podejmować najbardziej wymagających wyzwań i nie uznaje kompromisów w życiu zawodowym. Taki mężczyzna potrzebuje zapachu, który dorówna jego silnej osobowości. W jego przypadku sprawdzą się charakterne, drapieżne, pieprzne i wyraziste zapachy. To perfumy dla mężczyzn, których już pierwsze nuty zapachowe zdradzają moc bukietu zapachowego.

Propozycją dla panów, którzy są urodzonymi zdobywcami, może być:

  • Polo Red od Ralpha Laurena – choć nuty głowy tych perfum to cytrusowe aromaty, zapach ten szybko zdradza swój silny charakter. W jego sercu znajduje się pikantny szafran, który dodaje całej kompozycji drapieżnego pazura. Jego moc podkręca wyrazisty akord szałwii. Finał tych perfum Ralpha Laurena to męski, charakterny zapach kawy;
  • BOSS The Scent Elixir od Hugo Bossa – ten zapach „płonie”, dzięki otwierającemu go, potężnemu akordowi papryczki chili. Jej woń nie przemija, ale zaczynają jej towarzyszyć charakterne ziołowe i skórzane nuty.

Męskie perfumy dla romantyków

Mężczyzna romantyk jest idealistą, ma wiele marzeń i szuka doskonałego uczucia, a jeśli już je znalazł, to troskliwie je pielęgnuje. Roztacza wokół siebie aurę tajemniczości i zmysłowości. Jest ona jeszcze bardziej odczuwalna dla otoczenia, jeżeli mężczyzna podkreśla ją dobrymi perfumami.

Zapach dla romantyka musi być niebanalny (ale nie ekstrawagancki), świeży, a zarazem tajemniczy. Takie są męskie perfumy Gentleman Society Extrême od Givenchy. Bazą tej kompozycji są ciepła wanilia i żywiczny cedr, jednak stanowią one tylko tło dla całej feerii zapachów. Tworzą ją kwiatowe akordy – woń irysa i narcyzów – które odświeża akcent mięty. Męskiego charakteru tym perfumom dodaje pikantna gałka muszkatołowa.

Perfumy dla urodzonych optymistów

To wielbiciele przygód i poszukiwacze nowych doznań, którzy zawsze uważają, że szklanka jest do połowy pełna. Takim mężczyznom przyda się dodatkowy podmuch wiatru w żagle – może być nim odpowiedni zapach. Do wyjątkowo pozytywnych osobowości pasować będzie np. Le Beau Paradise Garden od Jeana Paula Gaultiera.

To kompozycja stworzona na bazie przyjemnej dla zmysłów, kojącej wody kokosowej. Ma ona jednak w sobie wiele energii, za co odpowiadają radosne nuty fig i świeży akord mięty. Wszystkie zapachowe akcenty balansuje baza perfum Le Beau Paradise Garden. To połączenie żywicznej nuty sandałowca ze słodką fasolą tonka.

Perfumy można dobierać do stylizacji i pod kątem okazji. Jednak bezpiecznym wyborem będzie znalezienie zapachu pasującego do osobowości. Taka kompozycja będzie idealna na co dzień i na wielkie wyjścia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oceń