Together Magazyn » Aktualności » III edycja Biegowego GP Dzielnic Gdańska

III edycja Biegowego GP Dzielnic Gdańska

Po raz kolejny Park Oruński stał się miejscem rywalizacji biegaczy. Tym razem w biegu imienia im. Danuty Siedzikówny „Inki”, który odbył się w minioną niedzielę 18 września. Impreza organizowana przez Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk oraz Radę Dzielnicy Orunia św. Wojciech Lipce przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku przy udziale blisko 450 uczestników stworzyła niesamowity klimat biegowego wydarzenia.

Trzeci bieg z cyklu Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska odbył się w dzielnicy Orunia, a dokładniej w przepięknym Parku Oruńskim. Tym razem, z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej, tegoroczna edycja biegu oruńskiego została nazwana imieniem Danuty Siedzikówny „Inki”, której pomnik stoi nieopodal parku. Danuta Siedzikówna „Inka” (1928–1946), sanitariuszka 5.Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, została aresztowana przez NKWD i UBP pod zarzutem współpracy z podziemiem niepodległościowym, a następnie 3 sierpnia 1946 r. skazana na karę śmierci.

Podczas imprezy w centrum w namiocie IPN były dostępne materiały edukacyjne, a przedstawiciele IPN edukowali na temat historii Polski oraz naszej patronki. Warto podkreślić, że partnerem oficjalnym imprezy jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Patronat Honorowy objął Pan Prezydent Paweł Adamowicz.

Rywalizacja jak zawsze toczyła się w kilkunastu kategoriach. Razem przeprowadzonych zostało aż osiem biegów. Cały program rozpoczął się od Biegu Malucha, w którym udział wzięło ponad sto maluchów w wieku do lat 6. Po biegach dziecięcych na starcie stanęli uczestnicy Biegu Głównego, których na starcie było ponad 170. Poniżej prezentujemy najlepsze trójki w każdej z kategorii, a na stronie www.bieginadzielnicach.pl już dostępne są wyniki.

Razem z Fundacją Mam Marzenie zbierano środki dla chorej Karoliny, mieszkanki Gdańska, która marzy o wyjeździe do Paryża. Miejsce imprezy odwiedziła również Marysia, która m.in. dzięki uczestnikom Biegowego GP Dzielnic Gdańska mogła pojechać do Grecji. Dodatkowo podczas tej edycji fundacja przeprowadziła akcję zbiórki materiałów plastycznych dla dzieciaków z onkologii.

Podczas trwania wydarzenia toczył się MINI PIĘCIOBÓJ LEKKOATLETYCZNY, czyli stacje sportowe dla najmłodszych uczestników imprezy. Każde dziecko, które go ukończyło otrzymało pamiątkową przypinkę lub opaskę odblaskowa.

Po raz pierwszy podczas imprezy zagrała dla wszystkich Dj Szi, dj-ka z Gdańska, mocno związana z funkowymi i rapowymi, ale też dancehallowymi klimatami muzycznymi. Zawodnicy mieli również możliwość skorzystania ze strefy masażu dostępnej w centrum imprezy. dj-ka z Gdańska, mocno związana z funkowymi i rapowymi, ale też dancehallowymi klimatami muzycznymi.dj-ka z Gdańska, mocno związana z funkowymi i rapowymi, ale też dancehallowymi klimatami muzycznymi.

Na miejscu miały miejsce również liczne konkursy oraz losowania nagród m.in. wejściówki do PITSTOP GDAŃSK, wejściówki na mecze Wybrzeże Gdańsk, wejściówki do Loopy’s World, zniżki na zegarki Polar, wejściówki do Green Club, nagrody od NEWLINE oraz runnersclub.pl i wiele innych.

Przypominamy również, że otwarte są zapisy na ostatni bieg z cyklu- WIELKI FINAŁ, czyli GP Siedlce im. Antoniego Browarczyka w dniu 24 września w Parku Bema ! Każdy kto zapisze się i przyjdzie na bieg otrzyma, oprócz bogatego pakietu, pamiątkowy notes ( w Biegu Głównym) oraz medal ( w Biegach Młodzieżowych)

Organizatorzy zachęcają wszystkie osoby do udziału, a zwłaszcza te, które mają na swoim koncie już 3 biegi, ponieważ za 4 ukończony otrzymają pamiątkowy medal.

Wszystkie informacje dostępne na stronie www.bieginadzielnicach.pl

Jesteśmy również aktywni na Facebook’u.

Nasz fanpage to Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska-oryginalna strona.

Wyniki:

Bieg Główny – 5km – https://elektronicznezapisy.pl/download/s1J8F8M8C0a041s4A7P4x251n053A1v6/open.html

Bieg Malucha – dziewczynki:

 1. MIECZKOWSKA WERONIKA

 2. SAS AMELIA

 3. MACHNIK NINA

Bieg Malucha – chłopcy

 1. ŚCISŁOWSKI TYMON

 2. CZURYŁO KRzYSZTOF

 3. SZPEK PIOTR

Bieg Dzieci Młodszych – dziewczynki

 1. ROBASZKIEWICZ OLGA

 2. JAROCKA MAJA

 3. OLSZEWSKA ZUZANNA

Bieg Dzieci Młodszych – chłopcy

 1. DUDA BORYS

 2. SUDOŁ JAKUB

 3. ZAJFERT KAROL

Bieg Dzieci Starszych – dziewczynki

 1. JAROCKA ALICJA

 2. SZYMBORSKA MAŁGORZATA

 3. ŻÓŁKIEWICZ PATRYCJA

Bieg Dzieci Starszych – chłopcy

 1. BIAŁAS OLIVER

 2. STRUSIŃSKI KACPER

 3. POLAKOW ADRIAN

Bieg Juniorów – dziewczynki

 1. BIAŁAS KONRAD

 2. STANIAK JAKUB

 3. WINIARSKI LESZEK

Bieg Juniorów – chłopcy

 1. MIKSZUTA EMILIA

 2. KOMOSSA MARIA

 3. KACZKOWSKA AGATA

Pełne wyniki na www.bieginadzielnicach.pl

Organizatorzy:

Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk, Rada Dzielnicy Orunia – św. Wojciech Lipce , Instytut Pamięci Narodowej,

Partner:

Dział ds. Promocji Miasta Gdańska, Fundacja Mam Marzenie, Biegowy Świat, Europejska Fundacja KrewAktywni, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej, Bractwo Przygody Alamak, Wybrzeże Gdańsk

Oficjalny partner:

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Patronat Honorowy:

Prezydent Gdańska Pan Paweł Adamowicz

Sponsor Biegów Młodzieżowych:

Loopy’s World

 Sponsorzy:

runnersclub.pl, Newline, Loopy’s World, Polar, Pitstop Gdańsk, Gdańskie Melioracje, Acel, Witograf, Green Club

Zdjęcia:

Słodkowski Fotografia

Patroni medialni:

Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk oraz Magazyn Together

Partnerzy logistyczni :

Zarząd Dróg i Zieleni,  Zarząd Transportu Miejskiego, Regionalne Centrum Wolontariatu Gdańsk , Good Time – profesjonalny pomiar czasu

 

fot. Piotr Żagiell

Oceń