Together Magazyn » Styl życia » Free Time Festiwal na Amber Expo

Free Time Festiwal na Amber Expo

Festiwal Wolnego Czasu – to nazwa imprezy, pod którą kryją się dwudniowe targi ekspozycyjno – rekreacyjne m.in. Targi Turystyki i Czasu Wolnego, Bike Festiwal, Kajak Expo, Food Truck Festiwal i Baltic Games – czyli pokaz sportów extremalnych. To mega – wydarzenie odbyło się w weekend 11-12 kwietnia i objęło trzy rozległe hale oraz parking centrum wystawienniczo – kongresowego Amber Expo.

Upalna pogoda i odbywający się po drugiej stronie ulicy mecz Lechii Gdańsk sprzyjały wysokiej frekwencji – na targi przybyły tłumy mieszkańców w niemal każdym wieku. Podczas festiwalu na gości czekała długa lista atrakcji: gry dla dorosłych i zabawy dla dzieci przeplatały pokazy, konkursy i degustacje. Głównym celem wydarzenia było przedstawienie różnych form spędzania wolnego czasu. Wśród bogatej oferty wystawców każdy mógł znaleźć coś dla siebie – zarówno ci, którym wypoczynek kojarzy się z aktywnością fizyczną i wysiłkiem jak i ci, którzy w trakcie urlopu widzą się raczej na hamaku w objęciach natury. Festiwal Wolnego Czasu obfitował w pomysły na wycieczki, propozycje sprzętów oraz prezentacje atrakcyjnych lokalizacji turystycznych takich jak Kaszuby, Kociewie, Żuławy czy Małopolska.

Czas wolny nie musi być jednak kojarzony jedynie z urlopem, dlatego swoją ofertę przedstawili także lokalni organizatorzy z sektora kultury, edukacji i sportu np. Gdański Teatr Szekspirowski, Centrum Experyment, Teatr na Plaży, Centrum Hewelianum czy Faktoria. Do aktywności na co dzień zachęcały gdańskie MOSiR-y, które promując swój program „Aktywuj się” przygotowały dla gości m.in. piaszczystą plażę, która stała się ulubioną atrakcją rodzin z dziećmi. W strefie aktywności na miłośników wyzwań czekała ponadto ścianka wspinaczkowa przygotowana przez Adventure Park Kolibki. Niewątpliwym hitem festiwalu były mrożące krew w żyłach rowerowe pokazy akrobatyczne Bartosza Ćwika – mistrz trialu rowerowego. Wśród najbardziej atrakcyjnych nagród dla gości znajdowały się m.in. zaproszenia na rejs po Motławie żaglowcem „Generał Zaruski” czy łodzią solarną „Tesla 21” – którą można było również podziwiać na żywo.
Na zmęczonych mnogością atrakcji czekało ponad 25 food trucków, przy których można było się posilić i nabrać energii na dalszą zabawę.

Magazyn Together również wziął udział w Festiwalu Czasu Wolnego – zawsze chętnie spotykamy się z naszymi czytelnikami, słuchamy o Waszych potrzebach i oczekiwaniach. Dziękujemy Wam za rozmowy i słowa pochwały – każde takie spotkanie daje nam jeszcze więcej motywacji, do tego, aby z każdym miesiącem przygotowywać dla Was najlepszy magazyn rodzinny w Trójmieście!

 

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia:

https://togethermagazyn.pl/festiwal-czasu-wolnego-cz-ii/

Oceń