Together Magazyn » Aktualności » „Eksperymentuj z przyszłością” – zajęcia w ramach Kampusu Cooltury

„Eksperymentuj z przyszłością” – zajęcia w ramach Kampusu Cooltury

6 maja na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się całodzienna impreza plenerowa pt.” Kampus Cooltury”. Akcja zorganizowana dla studentów przez studentów miała zintegrować społeczność uniwersytecką, dać okazję do wspólnego wypoczynku i zabawy.

Studenci nie zapomnieli jednak o swoich młodszych kolegach. Imprezę rozpoczęło spotkanie dla uczniów szkół podstawowych pt. „ Eksperymentuj z przyszłością”. Koła biologiczne, chemiczne, fizyczne i matematyczne zorganizowały dla dzieci eksperymenty i zabawy. Uczestnicy zamrażali kwiaty w ciekłym azocie, opisywali części roślin, szukali różnic pomiędzy warzywami i owocami, próbowali odrysować przedmioty odbite w lustrze i rozwiązywali matematyczne łamigłówki. Po przejściu każdego z etapów zabawy dzieci otrzymały dyplomy.

Po zajęciach dla szkół ruszyły atrakcje przeznaczone dla studentów. Na gości czekał piknik z leżakami, gry planszowe i przysmaki przyrządzone przez firmę BioWay. Popołudniu odbył się „Seans Złej Ogólnej Kinematografii” oraz koncert jazzowy Piotra Chęckiego. Ciepła majowa aura uświetniła „Kampus Cooltury”, który bez wątpienia może zostać dorocznym, studenckim świętem wiosny.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia:
https://togethermagazyn.pl/eksperymentuj-z-przyszloscia-w-ramach-kampusu-cooltury/

Oceń