Together Magazyn » Aktualności » Dzieci mogą szybciej czytać i lepiej się uczyć

Dzieci mogą szybciej czytać i lepiej się uczyć

Uczymy się poprzez czytanie. Robimy to mimowolnie. Z biegiem lat czytając, na co dzień poznajemy rzeczywistość i kontaktujemy się ze światem. I nieczęsto zastanawiamy się nad tym, w jakim stopniu opanowaliśmy tę ważną umiejętność. Tymczasem w przypadku dzieci czytanie ma zasadnicze znaczenie dla ich rozwoju.

Rzeczywistość opiera się na kulturze słowa pisanego. Od kiedy dziecko nauczy się czytać, przyjmuje tysiące komunikatów – począwszy od prostych informacji, np. na ulotkach czy reklamach, poprzez strony internetowe, a skończywszy na lekturze książek. Wiemy i przyswajamy to, co jesteśmy w stanie przeczytać. Niemniej czytanie nie jest jedynie automatyczną czynnością, dzięki której dziecko poznaje świat. To również bezcenne narzędzie, które rozwija jego umysł, poprawia koncentrację i pamięć, słowem – wszechstronnie rozwija horyzonty.

Tradycyjna nauka czytania pozwala dziecku przyswoić sobie tę sztukę w normalnym trybie, z czasem okazuje się on niewystarczający. W trakcie edukacji szkolnej młodzi ludzie często dochodzą do wniosku, że materiał, który muszą opanować, jest zbyt obszerny. Problem ten, który ma swój początek w dzieciństwie, narasta w trakcie studiów i późniejszej pracy zawodowej. Niestety, nie zawsze można pójść na skróty, np. poprzez korzystanie z gotowych opracowań lektur. Rozwiązaniem może być kurs szybkiego czytania.

Kursy szybkiego czytania, które oferuje Szkoła Szybkiego Czytania i Technik Pamięciowych EDU, pozwalają na szybsze przyswajanie słowa pisanego. Co istotne, zostaje zachowana umiejętność czytania ze zrozumieniem. Takie rozwiązanie ma oczywisty walor praktyczny – możemy przyswoić więcej treści, nie tracąc dodatkowego czasu. To jednak nie wszystko. Dzięki kursom szybkiego czytania, dziecko rozwija wszechstronnie umiejętności pamięciowe. Ćwiczy również koncentrację i umiejętności logicznego myślenia.

Kurs w szkole EDU to inwestycja w przyszłość dziecka. Im prędzej opanuje ono umiejętność szybkiego czytania, tym lepiej poradzi sobie z nauką i poznawaniem świata. Z biegiem lat po prostu będzie korzystać z nabytych umiejętności. Nauka nie będzie sprawiać mu trudności, lecz stanie się fascynującym odkrywaniem nowych horyzontów.


Szkoła szybkiego czytania i technik pamięciowych

607 188 833
email: centrala@akademiaedukacji.pl

5/5 – (1 głosów)