Together Magazyn » Aktualności » Dom modułowy całoroczny — sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!
4.aysegul yahsi 9qrqi6rbhwu unsplash wp

Dom modułowy całoroczny — sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Dom w kontenerze kojarzy Ci się ze wczasami nad morzem? Od kilku lat popularność takich obiektów rośnie, a one same zyskują nowy wymiar. Czy wiesz jednak, że dom modułowy może mieć nawet ekskluzywny charakter i posłużyć jako schronienie niezależnie od pory roku? Zobacz, jak konstrukcje tego typu wpływają na trendy w budownictwie mieszkalnym i wypoczynkowym.

Domy modułowe – elastyczne i uniwersalne

Z modułów możesz stworzyć zarówno klasyczny dom całoroczny, jak i obiekt sezonowy, np. domek letniskowy. Coraz częściej w stronę tego rozwiązania zwracają się także przedsiębiorcy z branży hotelarskiej.

Postawienie domu modułowego pozwala zoptymalizować koszty inwestycji i zrealizować ją znacznie szybciej i sprawniej – bez kompromisów w zakresie jakości wykończenia czy komfortu.

Nowoczesne technologie wykorzystywane przy produkcji domów modułowych pozwalają na ich dopasowanie do niemal każdej wizji. Modułowość sprawia z kolei, że z domów można tworzyć większe kompleksy, np. osiedla dla letników czy właśnie hotele. Dla porównania budowa stacjonarnych obiektów mieszkaniowych wymaga nie tylko większego nakładu sił, czasu i pracy, ale także znacznie mocniej obciąża budżet.

Domy modułowe całoroczne docenią przedstawiciele branży turystycznej, wypoczynkowej, ale także deweloperzy. W połączeniu z wysokim standardem takie konstrukcje dają niemal nieograniczone możliwości zastosowania.

Jak postawić całoroczny dom modułowy?

Twoim zadaniem jako inwestora jest wybór odpowiedniego modelu obiektu oraz stylu wykończenia. Cała reszta leży po stronie producenta i dostawcy domku. Powinien on dołożyć wszelkich starań, aby w jak najkrótszym czasie stworzyć trwałą i funkcjonalną konstrukcję. Również do wykonawcy należy transport domu modułowego na wskazaną przez klienta działkę oraz jego poprawne posadowienie i podłączenie do mediów.

Jak widać, obowiązki po stronie zamawiającego są sprowadzone do minimum formalności, zwłaszcza że zwykle postawienie domu modułowego nie wymaga specjalnego pozwolenie na budowę.

Jakie są zalety domów modułowych?

Poza szybkim terminem realizacji (dom modułowy może powstać już w 2-3 miesiące od złożenia zamówienia), obiekty tego rodzaju są tanie w utrzymaniu. To dlatego, że wytwarza się je z wykorzystaniem nowoczesnych technologii budowlanych, więc nie wymagają intensywnego ogrzewania – to spora oszczędność.

Co więcej, dom modułowy całoroczny możesz zamówić o każdej porze roku. Jego produkcja ruszy niemal natychmiast. Zamawiając taki obiekt, nie musisz poświęcać czasu na skrupulatne pilnowanie ekipy budowlanej. Dostawca gwarantuje nie tylko postawienie budowli, ale także jej transport i fachowy montaż – bierze za to pełną odpowiedzialność.

Ile przetrwa dom modułowy całoroczny?

Produkcja domów modułowych przebiega z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości. W końcu to obiekty, które mają chronić w różnych warunkach pogodowych. Ich zasadniczym elementem konstrukcyjnym jest stalowa lub drewniana rama, która zapewnia stabilność przez wiele lat.

Ponadto fabryczne warunki wytwarzania domów modułowych znacznie minimalizują ryzyko błędów budowlanych. W tradycyjnym budownictwie takie incydenty zdarzają się natomiast dość często, co powoduje opóźnienia w realizacji czy obniżenie trwałości konstrukcji. Przyjmuje się, że termin ważności domku modułowego to nawet 100 lat.

Uwaga! To nie oznacza, że nie należy w międzyczasie dbać o konserwację obiektu! Zaleca się, aby po ok. 50 latach przeprowadzić przegląd wszystkich rozwiązań konstrukcyjnych i jeśli jest tak potrzeba – dokonać modyfikacji i renowacji.

Warto dodać, że domy modułowe całoroczne są energooszczędne. Odpowiada za to bardzo dobra izolacja termiczna ścian. Ten parametr istotnie wpływa na koszty eksploatacji obiektu.

Masz pomysł na inwestycję mieszkaniową, ale ograniczony czas realizacji? Dom modułowy całoroczny czy cały kompleks takich obiektów może stanąć na działce nawet w ciągu kilku tygodni! Przejrzyj nowoczesne rozwiązania i wykorzystaj trend, który coraz odważniej wchodzi do branży budowlanej i mieszkaniowej.

 

 

 

 

 

5/5 – (1 głosów)