Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dlaczego warto zamieszkać w pobliżu Gdańska?

Dlaczego warto zamieszkać w pobliżu Gdańska?

Trójmiejski rynek nieruchomości rozwija się w dobrym tempie. Jednak jego podmiejski kolega nie ma zamiaru zwalniać kroku! Okazuje się, że interesujące inwestycje pod Gdańskiem są równie kuszące, co te w nim.

Coraz więcej osób chce zamieszkać w Trójmieście i jego bliskich okolicach. Co jest tak atrakcyjne w terenach pobliskich grodowi Neptuna? Skąd w ludziach tyle zainteresowania podmiejskim rynkiem nieruchomości Trójmiasta? I jakie miejscowości najbardziej nas ciekawią?

1. Ludzie chcą być blisko wszystkiego i żyć w ciekawym miejscu

Nie da się ukryć, że aglomeracja trójmiejska daje spore możliwości, jeśli chodzi o rozwój zarówno zawodowy, naukowy jak i społeczny czy towarzyski. Rozbudowana infrastruktura Gdańska, Sopotu i Gdyni może zapewnić spełnienie we wszystkich dziedzinach życia.

Dodatkowym plusem zamieszkania pod Gdańskiem na pewno jest mała odległość do Morza Bałtyckiego. Możliwość spędzania wolnych dni na plaży jest naprawdę kusząca. Szum fal, miękki piasek i powiewy morskiej bryzy mogą dodać nowych sił na zbliżające się wyzwania.

2. Pod miastem jest taniej, a co za tym idzie – łatwiej jest kupić lokum

Mówiąc o rynku podmiejskim, mówimy również o niższych niż w mieście cenach, które zdają się być jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę podczas wyboru własnego gniazdka. Ostatnio popularne stały się nie tylko mieszkania, ale również domy, które dostępne są w atrakcyjnych ofertach deweloperów. Warto wiedzieć, że wybierając nieruchomość pod miastem, która kosztuje mniej, jesteśmy w stanie szybciej otrzymać kredyt hipoteczny, jeżeli na takowy się zdecydujemy.

Sprawdź ofertę domów w Baninie https://dommoichmarzen.eu/

3. Komunikacja nie stanowi problemu

Głównym kontrargumentem dla mieszkania pod Gdańskiem jest rzekomy długi dojazd do jego Centrum. Zdanie to jednak jest nieprawdziwe i popiera się je wyłącznie myślą o konieczności przedzierania się przez wyimaginowane korki czy drogi podmiejskie.

Korki, co prawda, są. Ale dopiero, gdy wjedziemy do miasta. Zanim jednak do niego dotrzemy, możemy bez problemów poruszać się drogami gminnymi. Również komunikacja miejska i podmiejska pozostaje na wysokim poziomie. Z wielu miejscowości możemy szybko i sprawnie dotrzeć do centrum Gdańska.

4. Które miejscowości nas najbardziej interesują?

Ostatnimi czasy zauważa się wzrost zainteresowania Baninem. Można stwierdzić, że ma to ścisły związek z inwestycjami prowadzonymi tam w ramach projektu Dom Moich Marzeń. Osiedle zakłada powstanie 150 domów jednorodzinnych w nowoczesnym stylu. Deweloper mówi również o stworzeniu dogodnej infrastruktury, która pozwoli na wygodne i komfortowe życie w tej urokliwej miejscowości. Ta kameralna okolica na pewno zasługuje na uwagę.

5/5 – (4 głosów)