Together Magazyn » Aktualności » Czym inspirujemy się w projektowaniu wnętrz w 2017 roku?

Czym inspirujemy się w projektowaniu wnętrz w 2017 roku?

Co roku obserwujemy zmiany w trendach. Zjawisko to dotyczy również aranżacji wnętrz. Część z nas decyduje się na całkowitą zmianę wystroju mieszkania, inni zadowolą się niewielkim dostosowaniem obecnej aranżacji do nadchodzącej mody. Czasem drobny akcent i odświeżenie własnych czterech ścian sprawia, że nasz dom zyskuje zupełnie nowe oblicze. Na co powinniśmy zwrócić uwagę pod koniec 2017 roku?

Aranżacja wnętrz 2017 – czym warto się inspirować?

Każdy rok choć przynosi nowości stylizacyjne, zazwyczaj nie wywraca obowiązujących trendów do góry nogami.  Czasami zmiana dotyczy samych dodatków, barw lub pojedynczych mebli, co jest wystarczające do wytworzenia nowej, niepowtarzalnej atmosfery pomieszczenia.

W ostatnich miesiącach intensywnie wracamy do naturalnych, ekologicznych rozwiązań. Powodzeniem cieszą się meble z ciemnego drewna, korek i terakota. Wśród kolorów dominuje ciemna zieleń, a wśród dodatków doniczkowa roślinność. Zamiast perfekcyjnych stylizacji, należy pozwolić sobie na niedociągnięcia, które będą tożsame z naszą ludzką naturą, a jednocześnie będą źródłem ciepła i domowej atmosfery.  Projekty wnętrz mieszkań w ostatnim roku unikały pastelowych kolorów, za to odważnie sięgały po dodatki z wikliny, skóry i kamienia.

Trendy w projektowaniu wnętrz

Motywy roślinne i butelkowa zieleń, uzupełniane o naturalne materiały są cały czas bardzo pożądane. Innym istotnym elementem jest skontrastowanie wnętrza do obecnego trybu życia większości z nas. Dom ma być dla nas miejscem wytchnienia i odpoczynku, powinien pozwolić nam na pozostanie sam na sam z własnymi myślami, a jednocześnie podkreślać nasz charakter. Trend jest wyraźnym odcięciem się surowości na rzecz przytulnych wariantów minimalizmu. Bardzo ważną rolę odegrają tutaj drewniane krzesła i stoliki, miękkie fotele, poduszki oraz akcesoria z wikliny. Ma być naturalnie i rustykalnie.

Równie istotny, choć już nie tak dominujący pozostaje styl skandynawski, gdzie wykończenia na twardym drewnie zestawione są z bielą ścian i sufitów. Ma być jednoczenie elegancko i praktycznie. Na topie będzie utrzymywał się jeszcze styl nowoczesny – z przestronnymi wnętrzami i możliwością częstych zmian aranżacyjnych.

Pracując nad dostosowanie mieszkania do nowych trendów powinniśmy zwrócić uwagę na bujane fotele czy otwarte półki zamiast górnych szafek w kuchni. Rozwiązanie takie dodaje lekkości wnętrzu i indywidualnego wydźwięku. Do łask wraca także mosiądz zastępujący stal. Zimne srebro jest wypierane przez ciepłą miedź oraz pozłacane dodatki.

Aranżacje wnętrz – na co zwracać uwagę

 Nasze własne cztery ściany mają oddawać nasze upodobania – często zapominamy o tej podstawowej zasadzie, a przecież w domu powinniśmy czuć się naprawdę dobrze. Dlatego dobierając rozwiązania, powinny być one dla nas estetyczne, jak i funkcjonalne, tak by w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń.

Wartościowe pomysły na interesujące aranżacje wnętrz możemy znaleźć dookoła nas. Wystarczy obserwować materiały, kolory i dodatki w miejscach, w których spędzamy czas. Aktualne trendy nawiązują z jednej strony do prostoty, z drugiej zaś domagają się stworzenia przytulnego miejsca, w którym możemy zaszyć się i  wypocząć.

Oceń