Together Magazyn » Dom » CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE…?

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE…?

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE…?

1. Remonty mieszkań nie są ulubionym zajęciem Polaków. Ponieważ dużo i ciężko pracujemy, trudno nam wygospodarować wolny czas i środki na zaplanowanie gruntownych zmian. Jak wynika z badań firmy Westwing Home & Living, gruntowny remont przeprowadzamy z reguły nie częściej niż raz na pięć lat. Jeśli uważasz, że generalnego remontu mieszkania nie należy przeprowadzać częściej niż co 5–10 lat, nie masz powodów do zmartwień! Tego samego zdania jest około 40% rodaków.

2. Nie jesteś malarzem pokojowym i uważasz, że samodzielne pomalowanie własnego mieszkania to znaczące osiągnięcie? Niestety, chyba jednak tak nie jest, skoro na tę formę odświeżenia mieszkania co około trzy lata decyduje się ponad połowa Polaków…

3. Wolimy malować ściany niż kupować nowe meble w ramach odświeżania mieszkania. Tylko około 30% Polaków zmienia umeblowanie swoich mieszkań częściej niż raz na pięć lat. Zdecydowanie chętniej inwestujemy w kupowanie dodatków. Ponad połowa Polaków (58%) kupuje je częściej niż raz w roku.

4. Często podświadomie dobieramy kolory ścian odpowiadające naszym charakterom. Biel preferują osoby dynamiczne, samodzielne i kreatywne. Kolor różowy wybierają ludzie pewni siebie i niebojący się ryzyka. Ściany w kolorze pomarańczowym często można spotkać w mieszkaniach osób wesołych, nowoczesnych i młodych duchem. Osoby spokojne, roztropne i zrównoważone często decydują się na różne odcienie zieleni i błękitu.

5. Wbrew pozorom, dobór odpowiedniego koloru ścian i dodatków dekoracyjnych to ważna decyzja, w której najuważniej należy słuchać własnej… intuicji. Dążenie za wszelką cenę – i wbrew sobie – do przełamywania schematów może sprawić, że będziemy źle się czuli we własnym domu. Nadmiar określonych, intensywnych barw (np. żółć, czerwień) może wręcz wywoływać u niektórych osób uczucie frustracji i niepokoju.

 

 

Oceń