Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Co pomaga na odparzenia niemowlęce?

Co pomaga na odparzenia niemowlęce?

Rodzice, oczekując przyjścia dziecka na świat i czytając w związku z tym wiele poradników, z pewnością spotykają się z tematyką dotyczącą odparzeń niemowlęcych. Niestety, konieczność noszenia przez maluszka pieluszki wiąże się z ryzykiem powstawania infekcji i uszkodzeń skóry. Najważniejsza jest więc odpowiednia higiena. Choć w znacznym stopniu minimalizuje ona ryzyko wystąpienia odparzeń, nie eliminuje go w zupełności. Mogą one pojawić się bowiem na skutek infekcji, antybiotykoterapii czy chociażby alergenów występujących w składzie pieluszki. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak reagować w razie ich zauważenia.

Odparzenia – jak sobie z nimi radzić?

Uważny rodzic szybko zauważy niepokojące zmiany skórne na pupie dziecka. Wszelkie podrażnienia, zaczerwienienia, wysypki powinny włączyć w głowie alarm. Najlepszą metodą leczenia jest skorzystanie z odpowiedniej maści, która będzie miała leczący i łagodzący wpływ na skórę. Przed jej nałożeniem trzeba jednak oczyścić, a następnie osuszyć skórę dziecka. Uwaga z ręcznikiem – może on pogłębiać występujące podrażnienia, zwłaszcza jeśli skórę się pociera. Zamiast tego, ręcznik należy delikatnie przykładać do skóry, aby wchłonął on wilgoć. Można także skorzystać z wilgotnych chusteczek i koniecznie trzeba pamiętać o umyciu rąk przed aplikacją kremu. Maść nakłada się na podrażnioną powierzchnię. Pytanie tylko, po jaki krem sięgnąć?

Niezawodny krem na odparzenia

Na rynku istnieje wiele maści leczniczych o różnym stopniu skuteczności. Polecanym produktem jest Sudocrem Expert (więcej informacji: http://sudocrempolska.pl/sudocrem-na-odparzenia/). Jest to krem, który działa łagodząco i ochronnie. Zawiera w swym składzie tlenek cynku, który ma kojące właściwości. Oprócz tego działa on także znieczulająco (alkohol benzylowy), wszobójczo (benzoesan benzylu), przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo (cynamonian benzylu). Poza tym ma on także właściwości natłuszczające, co gwarantuje zawarta w nim lanolina. Maść ma bardzo dobry skład, który świadczy o jej skuteczności. Pierwsze efekty widać już parę godzin po zastosowaniu, a dziecko odczuwa ulgę – krem redukuje uczucie pieczenia i swędzenia. Produkt jest także hipoalergiczny i jego zaletą jest również wydajność. Wystarczy nałożyć niewielką ilość kremu, by przekonać się o jego szybkim działaniu. Można z niego korzystać tak często, jak jest to tylko potrzebne – nie ma żadnych limitów.

Rola profilaktyki

Po wyleczeniu odparzeń – co może nastąpić już 2-3 dni po zastosowaniu kremu, należy skupić się na profilaktyce. Odparzenia zawsze mogą powrócić. Dlatego też należy często zmieniać pieluchy, ale warto sprawdzić ich skład. Nieco droższe pieluchy będą zapewniać lepszą przewiewność, co jest dużą zaletą. Oprócz tego będą miękkie i bardziej przyjazne skórze. Wymieniając pieluszkę, należy przemyć intymne okolice dziecka, a następnie nałożyć na skórę krem nawilżający. Można sięgnąć po wspomniany wyżej Sudocrem, który sprawdza się także jako środek profilaktyczny. Odwiedź stronę produktu już dziś: http://sudocrempolska.pl/

Odparzenia u niemowlaka często powstają na skutek wysokiej temperatury, Mogą to być upały w lecie lub przegrzania w zimie, kiedy włączone jest ogrzewanie w domu. Warto

postawić wówczas na przewiewne ubranka, które pozwolą skórze oddychać. Dobrze jest także od czasu do czasu pozwolić maluszkowi poleżeć bez pieluszki. Skóra może wówczas odpocząć i się zregenerować. Poza tym maluszek może wówczas swobodnie poruszać swoim ciałem, co jest dla niego bardzo przyjemne.

Co pomaga na odparzenia niemowlęce?

Z odparzeniami niemowlęcymi można się szybko uporać, jeśli reakcja rodzica jest natychmiastowa. Dobrze mieć pod ręką skuteczny krem. Lepiej kupić go wcześniej, niż później w stresie i pod presją szukać apteki. Kluczowa jest zawsze higiena – zarówno mówiąc o leczeniu, jak i profilaktyce. Okolice intymne dziecka muszą być często przemywane, a pieluszka regularnie wymieniana. Jest to przede wszystkim nawyk, jaki każdy opiekun powinien sobie szybko wypracować. Warto także codziennie sprawdzać skórę dziecka, co pomoże – w razie jakichkolwiek niepojących zmian – szybko zareagować.

Oceń