Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Buty na komunię dla dziewczynki i chłopca
zobacz jak dobrać najlepsze buty na komunię dla dziewczynki i dla chłopca

Buty na komunię dla dziewczynki i chłopca

Sezon komunijny zaczyna się już niedługo, a co za tym idzie – pora wybrać właściwe stroje oraz obuwie dla dzieci. Warto przy tym pamiętać, że samo religijny wydarzenie rządzi się swoimi specyficznymi prawami, a zatem właśnie do nich należy dopasowywać wszystkie szczegóły stroju. O czym w takim razie warto pomyśleć i jak dobrać najbardziej odpowiednie pary butów dla córek i synów?

Komunia to specjalna okazja – często pierwsza w życiu dziecka. Warto to podkreślić!

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to z pewnością niezwykle ekscytujący moment dla każdego dziecka. Dlatego warto zadbać o to, aby strój, łącznie z butami, odpowiednio podkreślał tę uroczystą chwilę. Szczególną uwagę należy zwrócić na obuwie, które powinno być eleganckie – idealnie pasują tu modele przeznaczone na specjalne okazje, tak zwane wizytowe.

Najlepszym rozwiązaniem są buty w prostym, klasycznym kolorze, np. białe lub czarne, z zachowaniem stonowanego wzornictwa. Dzięki temu dodają uroku maluchom, nie odwracając uwagi od najważniejszego momentu. Co więcej, mogą być używane również na inne uroczystości, jak na przykład większe wydarzenia szkolne czy rodzinne.

Wygoda najważniejsza dla dziecka. Zapewni zdrowe stopy

Równie ważne jest, aby buty były wygodne i odpowiednio dopasowane do rozmiaru stopy. Dzięki temu stopy będą mieć swobodę ruchu, a buty nie będą ich uciskać, co zapewni maluchowi zdrowsze nogi, bez otarć i bąbli. Dziecko będzie zadowolone z wygody zarówno podczas mszy, jak i na przyjęciu. Zdecydowanie korzystniej jest postawić na modele wykonane z naturalnej skóry, które doskonale dopasowują się do kształtu stopy, pozwalają na swobodny przepływ powietrza i chronią przed nadmiernym przegrzaniem.

Buty dla dziewczynki

Powszechna opinia mówi, że buty komunijne dla dziewczynki powinny być białe, ale zdarza się coraz częściej, że rodzice odchodzą od tego zwyczaju. Mimo że ceremonia nadal nie jest okazją do noszenia wielobarwnego obuwia, pastelowe odcienie, takie jak nude, écru lub jasna szarość często okazują się równie odpowiednie jak czysta biel.

Dla dziewczynki można też śmiało wybrać buty z ozdobami, takimi jak subtelne cyrkonie, kokardki czy kwiatowe wzory, dzięki którym zyskują one jeszcze więcej uroku. Będą też dodatkowo podkreślać piękno sukienki, która bez wątpienia jest strojna.

Buty dla chłopca

Przyjęło się, że wybieranie butów na komunię dla chłopca jest prostsze niż dla dziewczynki. Teoretycznie tak, o ile zdecydujesz się na klasyczną opcję, czyli eleganckie, czarne półbuty. Jeśli syn ma założyć garnitur, możesz śmiało postawić na modele ze skóry lakierowanej. Jeśli jednak wymagana jest alba, lepszym wyborem będą buty komunijne wykonane z licowej lub zamszowej skóry.

Jeśli chcesz zrezygnować z tradycji, warto rozważyć wybór obuwia w odcieniach brązu lub granatu. Takie buty są równie eleganckie jak te w kolorze czarnym i świetnie pasują do stroju wieczorowego. Będą też sprawdzać się podczas wielu innych okazji. Jednak pamiętaj o tym, że wybierając ten wariant, lepiej postawić na buty wykonane z matowej skóry licowej lub zamszu.

fot. materiały prasowe

Oceń