Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Przygotuj skórę na lato, czyli kilka słów o tym, co należy zrobić, by móc przygotować się na upalne dni
Przygotuj skórę na lato, czyli kilka słów o tym, co należy zrobić, by móc przygotować się na upalne dni

Przygotuj skórę na lato, czyli kilka słów o tym, co należy zrobić, by móc przygotować się na upalne dni

Choć wiosna dopiero zawitała w Polsce, to nie ma się co łudzić – lato nadchodzi. Oznacza to z jednej strony wakacyjne wojaże, z drugiej zaś musimy być świadomi faktu, że ludzka skóra wymaga odpowiedniego przygotowania, jeśli chcesz przetrwać nadchodzące słoneczne dni bez szkody dla swojego zdrowia. Jeśli interesuje Cię ten temat, jesteś w dobrym miejscu! W naszym artykule przedstawiamy Ci kilka prostych sposobów, by zadbać o swoją skórę przed latem i skutecznie chronić ją przed szkodliwymi czynnikami. O czym musisz wówczas pamiętać?

Nawilżaj swoją skórę

Jednym z kluczowych elementów podczas przygotowywania skóry na lato jest właściwe jej nawilżenie. Skóra w okresie letnim jest narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych, ale także wiatru, soli morskiej czy chloru, które znajdują się w basenie. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby regularnie, z użyciem odpowiednich do tego celu środków zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Dobrym wyborem w tej kwestii są kosmetyki nawilżające, takie jak na przykład:

  • kremy,
  • balsamy,
  • olejki,

które skutecznie chronią skórę przed utratą wilgoci. Do tej kategorii należy np. Iwostin Hydro Sensitia.

Na rynku można znaleźć obecnie setki, jeśli nie tysiące specyfików do skóry na lato. Warto w szczególności zwrócić uwagę na kosmetyki zawierające składniki naturalne, w tym na przykład:

  • aloes,
  • olej kokosowy,
  • masło shea.

Składniki te z jednej strony zapewniają skórze odpowiednie nawilżenie, z drugiej zaś łagodzą ewentualne podrażnienia i chronią ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV… och, właśnie – promieniowanie UV – musisz wiedzieć, że jest to jedno z poważniejszych zagrożeń, z jakimi należy liczyć się w porze letniej. A zatem, przejdźmy do tej kwestii.

Chroń się przed promieniowaniem UV

Kolejnym ważnym działaniem, jeśli chcesz zadbać o odpowiednie przygotowanie skóry na lato, jest ochrona przed promieniowaniem UV – emitują je promienie słoneczne. Nadmierna ekspozycja na słońce to ryzyko powstania bolesnych poparzeń, wysuszania skóry, a nawet przedwczesnego starzenia się skóry.

Jeśli zatem chcesz zapewnić swojej skórze odpowiednią ochronę, zacznij stosować kosmetyki z filtrem UV. Warto w takiej sytuacji zwrócić uwagę na preparaty, które chronią zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Na opakowaniu zazwyczaj znajduje się informacja dotycząca współczynnika ochrony przeciwsłonecznej (SPF, z ang. Sun Protection Factor). Zasadniczo, powinien on wynosić co najmniej 30.

Zadbaj o regularne złuszczanie skóry

Regularne złuszczanie skóry to kolejny ważny element przygotowania skóry na letnie upały. Dzięki temu możemy sprawnie pozbyć się martwych komórek ze skóry, następnie zaś pobudzić regenerację jej tkanek. Jest to niezbędne, jeżeli zależy Ci na utrzymaniu zdrowego i promiennego wyglądu.

Warto postawić na takie kosmetyki do złuszczania, jak na przykład enzymatyczne peelingi lub delikatne kuleczki peelingujące.

Ogranicz kolorowe kosmetyki

W porze letniej ogranicz korzystanie z kosmetyków kolorowych, do których zalicza się na przykład:

  • podkłady,
  • fluidy,
  • pudry,

dzięki czemu Twoja skóra będzie mogła odpocząć. Skóra, która oddycha, prezentuje się zdrowiej i piękniej, co samo w sobie jest już wystarczającym powodem, aby zrezygnować z makijażu w czasie lata.

Choć może wydawać się inaczej, to w rzeczywistości nadmierne stosowanie makijażu obciąża skórę, co przyspiesza tempo starzenia się skóry (starzeniu można zapobiec dzięki stosowaniu takich specyfików jak np. Eucerin Hyaluron Filler).

Podsumowanie

Dbanie o skórę w porze letniej to absolutne must have. Oczywiście, warto wówczas pamiętać także o innych kwestiach – jedną z nich pielęgnacja włosów oraz ochrona przed ich wypadaniem. Aby o to zadbać, można zdecydować się na odżywkę Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 MAN– jest ona cenną pomocą podczas kuracji skóry głowy.

Oceń