Together Magazyn » Aktualności » Akademia Pana Technika w ramach Gdynia Design Days

Akademia Pana Technika w ramach Gdynia Design Days

Od 3 do 12 lipca, w ramach Gdynia Design Days działała Akademia Pana Technika – wystawa połączona z warsztatami dla najmłodszych. Do uczestnictwa zostały zaproszone dzieci i młodzież w wieku od 7 do 14 lat, nauczyciele oraz rodzice.

Celem akademii było przybliżenie najmłodszym tajników technologii. Dla gości przygotowano szereg stanowisk interaktywnych z których każde stanowiło jedno z pomieszczeń domu Pana Technika – majsterkowicza, który lubi w swoim codziennym życiu wykorzystywać nowinki techniczne.

Przed wejściem do domu Pana Technika czekała m.in. grająca ławka (każde miejsce reagowało na siadającego inną melodią), na ścianie kuchni Pana Technika wisiały grające garnki, a w łazience ściana pomalowana farbą przewodzącą prąd pozwalała na włączanie prysznica przez dotyk.

Dzięki wystawie dzieci mogły poznać proste rozwiązania technologiczne, poeksperymentować, pobawić się i poznać zarówno praktyczne zastosowanie przedstawianych elementów elektronicznych jak i ich przydatność przy tworzeniu oryginalnych zabawek i robotów.

W ramach wystawy odbyły się również warsztaty podczas których twórcy akademii opowiadali o tym jak skonstruowali poszczególne stanowiska, tak aby goście byli w stanie samodzielnie stworzyć tego typu instalacje we własnym domu.

Akademia Pana Technika w bardzo przystępny sposób przedstawiła zasady działania powszechnie używanych elementów elektronicznych z których często korzystamy bez zrozumienia. W niedalekiej przyszłości, obsługa i zrozumienie technologii ma szansę stać się elementem podstawowego wykształcenia, a umiejętność zarządzania nią według własnych potrzeb może być tak naturalne i niezbędne jak umiejętność czytania lub pisania.

Oceń