Together Magazyn » Aktualności » 30 śmiałków podjęło wyzwanie i wygrało!

30 śmiałków podjęło wyzwanie i wygrało!

 

Po 12 tygodniach treningów i spotkań ze specjalistami zakończył się I etap projektu sportowo – zdrowotnego Ekstra FAN. Uczestnicy łącznie stracili 120 kilogramów, 250 centymetrów w obwodzie talii, obniżyło się ich ciśnienie tętnicze, poprawili kondycję i odmłodnieli o średnio 4 lata! W programie mogli wziąć udział mężczyźni w wieku od 35 do 65 lat, o wskaźniku masy ciała BMI powyżej 28, którzy wykazali się gotowością do zmiany trybu życia.

– W codziennym, zabieganym życiu niejedna osoba zapomina, jak ważna jest aktywność fizyczna, dbanie o prawidłowe odżywianie – mówi Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia Miasta Gdańska. – Projekt Ekstra FAN miał o tym wszystkim przypomnieć i pomóc w zmianie niezdrowych przyzwyczajeń.

W ramach programu 30 fanów Lechii Gdańsk dwa razy w tygodniu brało udział w treningach i spotkaniach ze specjalistami. Podczas zajęć dydaktycznych uczestnicy dowiedzieli się, jaki wpływ ma aktywność fizyczna na organizm oraz jaki jest związek między zdrowym żywieniem, a kondycją. Nauczyli się również, jak analizować etykiety produktów spożywczych, co oznaczają poszczególne wskaźniki i czego unikać. brali udział w zajęciach na temat motywacji i walki z nałogami. Drugą część projektu stanowiły treningi, na które poświęcono łącznie 24 godziny. Panowie poznali różne formy aktywności fizycznych m.in. trening obwodowy, nordic walking, fitness czy zumbę. Przemierzali Gdańsk na rowerach oraz uczestniczyli w treningu przygotowanym przez Polski Związek Rugby. Największą atrakcją były ćwiczenia z trenerami Lechii Gdańsk oraz oficjalny trening z II drużyną zespołu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Ekstra FAN ćwiczenia

– Udział w projekcie na pewno nie był łatwym wyzwaniem, ale cieszymy się, że tyle osób zdecydowało się zmienić swój styl życia i że Lechia Gdańsk mogła im w tym pomóc – mówi Jakub Staszkiewicz, rzecznik prasowy klubu Lechia Gdańsk.

Nie wszyscy dotrwali do końca programu, z 30 uczestników zostało 26, jednak najważniejsze jest to, że ci, najwytrwalsi są z siebie dumni i zadowoleni z efektów. A te są zdecydowanie widoczne.

– 16 kilogramów i 23 centymetry w pasie! I to w 3 miesiące, wierzyć się nie chce, ale to prawda! JESTEM ZWYCIĘZCĄ! – cieszy się Daniel, lat 38, uczestnik projektu Ekstra FAN – Nie było lepszego momentu, żeby trafić do tego projektu. Obrót o 180 stopni i widoczne efekty powodują, że chce się żyć! Śmiało mogę napisać, że uratowaliście mi życie, a przynajmniej bardzo je odmieniliście.

– U mnie spadek o 4 kilogramy i 5 centymetrów w pasie. Trenuję dalej, więcej się ruszam, 4-5 posiłków w tym obowiązkowe śniadanie. Ograniczenie słodyczy, fast foodu i alkoholu – opowiada Sławek, lat 49, uczestnik projektu – Dzięki wszystkim uczestnikom za wspólne ćwiczenia, za to że czekaliście na mnie na rowerach i na mecie. Nawet jeśli podczas biegów i marszy oglądałem wasze plecy, byliście dla mnie podporą w trudnych chwilach zmęczenia. Gratuluje każdego zrzuconego kilograma i życzę dalszych sukcesów w walce z wagą i kondycją.

Ekstra FAN na boisku Lechii Gdańsk

Uczestnicy mocno zintegrowali się w ciągu 3 miesięcy i wzajemnie się dopingują! Już utworzyli fora internetowe, na których wspierają się, umawiają na treningi i polecają ciekawe wydarzenia sportowe w Trójmieście. Dodatkowo po 3 i 6 miesiącach od zakończenia programu zdrowotnego zostaną przeprowadzone spotkania kontrolne i motywacyjne.

– Ważne jest, żeby uczestnicy utrzymali niższą masę ciała i zdrowe nawyki również po zakończeniu projektu – podkreśla Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR, Stadion Energa Gdańsk. – Mamy nadzieję, że dzięki różnorodnym zajęciom i spotkaniom ze specjalistami nauczyli się, jak samodzielnie dbać o zdrowie i kondycję nie tylko własne, ale też swoich rodzin. Na razie wszystko na to wskazuje, bardzo serdecznie im gratulujemy.

Organizatorami projektu Ekstra FAN są: operator Stadionu Energa Gdańsk, Lechia Gdańsk oraz Ośrodek Promocji Zdrowia Miasta Gdańska. W związku z udowodnioną skutecznością Projektu i dużym zainteresowaniem planowane są kolejne edycje.

Oceń