Together Magazyn » Art. zewnętrzny » 10 powodów, dla których potrzebujesz zmywarki
-powodow-dla-ktorych-potrzebujesz-zmywarki

10 powodów, dla których potrzebujesz zmywarki

Zmywarka to artykuł gospodarstwa domowego, który jest już praktycznie standardem podczas projektowania nowych kuchni. Znacząco wpływa na oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki niej nie ma konieczności uciążliwego zmywania naczyń po każdym przygotowywaniu posiłku. Obecnie na rynku sprzętu AGD dostępnych jest wiele różnych modeli zmywarek w bardzo szerokim przedziale cenowym. Wśród nich każdy jest w stanie znaleźć egzemplarz, który spełni jego oczekiwania. Czemu warto kupić zmywarkę? Czy jest ona faktycznie niezbędnym elementem dobrze wyposażonej kuchni?

1. Zmywarka to duża oszczędność czasu

Zmywanie to jeden z najbardziej uciążliwych obowiązków domowych. Zakupiona zmywarka do zabudowy bądź wolnostojąca w znaczącym stopniu pozwala zaoszczędzić czas. Posiadając zmywarkę, cenne minuty poświęcane na mycie naczyń można poświęcić na czytanie książki czy rozmowę z bliskimi.

2. Niewielkie zużycie wody 

Potwierdzonym faktem jest to, że korzystając ze zmywarki zużywa się zdecydowanie mniejszą ilość wody niż w przypadku zmywania ręcznego. Zmywarka wykorzystuje wodę bardzo efektywnie, a różnica w wysokości rachunku widoczna jest już po kilku tygodniach regularnego użytkowania tego sprzętu domowego. W dłuższej perspektywie pieniądze wydane na zakup urządzenia, z pewnością się zwrócą. 

3. Niszczenie większości bakterii

Podczas procesu zmywania, temperatura wody wynosi średnio 70 stopni. Dzięki temu większość bakterii znajdujących się na naczyniach jest niszczona. Specjalistyczne detergenty w komplecie z gorącą wodą to gwarancja zachowania w kuchni wyjątkowej higieny. W szczególności urządzenia renomowanych firm – takie jak zmywarka Bosch – bardzo dbają o kwestię czystości i bezpieczeństwa użytkowanych naczyń. 

4. Brak konieczności używania szkodliwych dla skóry detergentów

Zmywanie ręczne wiąże się z koniecznością używania płynów do mycia naczyń, które często w szkodliwy sposób wpływają na stan naskórka. Pod kątem ochrony rąk przed przesuszaniem – korzystanie na co dzień ze zmywarki może okazać się bardzo korzystne. 

5. Skuteczne usuwanie nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń

Dobre jakościowo modele dostępne na rynku – na przykład zmywarka Whirlpool – doskonale radzą sobie nawet z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami. Stare zaschnięcia czy mocno tłuste plamy to dla nich żaden problem. Wiele urządzeń posiada specjalne programy dedykowane wyjątkowo trudnym przypadkom. 

6. Oszczędność pieniędzy

Zakup zmywarki wiąże się z oszczędnością pieniędzy przede wszystkim dzięki niskiemu zużyciu wody. Korzystnie na budżet domowy wpływa także niski poziom zużywanej energii elektrycznej oraz brak konieczności ciągłego kupowania płynu do naczyń – wbrew pozorom często okazuje się, że zmywanie ręczne przewyższa cenowo korzystanie z automatycznej zmywarki. 

7. Uzupełnienie designu kuchni

Zmywarka do zabudowy może doskonale wpasować się w design kuchni. Najpopularniejsza rozmiarem jest zmywarka 45 centymetrów. Ładnie obudowana, ze zintegrowanym systemem – niewidocznym z zewnątrz może charakteryzować się doskonałym, estetycznym wyglądem. 

8. Ekologiczne rozwiązanie 

Mycie naczyń w zmywarce to bez dwóch zdań ekologiczne rozwiązanie. Pozwala zaoszczędzić dużą ilość wody – cecha ta w znaczący sposób wpływa na dbałość o środowisko naturalne. W szczególności urządzenia wyprodukowane przez polecane firmy – między innymi zmywarka Electrolux – nie wywołują żadnych negatywnych skutków dla natury. 

9. Wyjątkowa czystość naczyń 

Naczynia myte w zmywarce są wyjątkowo czyste. Nie istnieje ryzyko powstawania smug czy zabrudzeń – tak jak podczas mycia ręcznego. Wygodny jest także brak konieczności ręcznego wycierania umytych naczyń. 

10. Brak konieczności zmywania po każdym posiłku 

Dużym komfortem w codziennym funkcjonowaniu domowników jest brak konieczności zmywania naczyń po każdym zjedzonym posiłku. Wystarczy włożyć brudne talerze i kubki do zmywarki, a po jej załadowaniu do pełna – włączyć odpowiedni program. 

Oceń