Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Zalety posiadania przez dziecko zegarka
little-kid-boy-using-tablet-sitting-on-the-bean-ba--utc-

Zalety posiadania przez dziecko zegarka

Zegarek dla dziecka to nie tylko modny, ale i bardzo przydatny gadżet. Od małego uczy zarządzania czasem i pomaga pociechom na czas wracać do domu. Poza tym odczytywanie godziny to bardzo ważna umiejętność. Smartwatche pozwalają na korzystanie z wielu aplikacji. Można dzięki nim dzwonić, odbierać połączenia albo sprawdzać wiadomości SMS – a to jeszcze nie wszystkie ich możliwości! Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie jeszcze są zalety smartwatchów.

Sprawdzanie godziny – przydatna umiejętność dla dziecka

Nieważne, czy podopieczni bawią się na placu przed domem czy są u kolegi kilkaset metrów dalej, będą mogli kontrolować godzinę i na czas wracać do domu bez konieczności noszenia ze sobą telefonu. Regularne korzystanie z zegarka wykształci nawyk organizowania sobie dnia i zarządzania czasem, który wprowadzony od najmłodszych lat bardzo dobrze wpłynie na późniejsze wyniki w nauce oraz produktywność. Sprawdzanie godziny na zegarku, który jest dosłownie na wyciągnięcie ręki, jest prostsze niż sięganie po telefon, który w dodatku może się szybko rozładować. Zegarek przez bardzo długi czas pracuje na jednej baterii, więc ryzyko rozładowania w niespodziewanej sytuacji jest niewielkie.

Dzieci uczą się tego, co zaowocuje w przyszłości

U młodszych podopiecznych zegarki skutecznie zachęcają do nauki liczb oraz odczytywania czasu, dzięki temu w przyszłości wystarczy jedno zerknięcie, aby odczytać godzinę. Prędzej czy później każdy dochodzi do wniosku, że zegarek to przydatna rzecz. Widać to choćby po tym, że większość dorosłych, których mijamy na ulicy, ma go na ręce – warto więc już w młodym wieku dać dzieciom możliwość zapoznania się z jego zaletami. A tych zalet jest naprawdę sporo.

Zegarki są wszechstronnie użyteczne

Poza wprowadzaniem zdrowych nawyków oraz uniezależnieniem od telefonu zegarki mają jeszcze jednego asa w rękawie. Można je zabrać ze sobą zawsze i wszędzie. Całkowicie gumowa konstrukcja stosowana z reguły w zegarkach dla najmłodszych pozwala na korzystanie w każdych warunkach, w których telefon uległby uszkodzeniu, np. przez piach albo zalanie wodą. Poza tym pozwala kontrolować godzinę na lekcjach albo egzaminach, gdzie wyciąganie telefonu jest zakazane. Wiedząc, ile czasu jeszcze zostało, pisanie sprawdzianu jest dużo przyjemniejsze i mniej stresujące. 

Czy warto kupić dziecku zegarek? A jeśli tak, to kiedy i gdzie?

Tak, zdecydowanie warto kupić dziecku zegarek, zwłaszcza że nie jest szkodliwy dla oczu ani nie uczy marnowania czasu na gry. Dodatkowo, nie uzależniaOdpowiedni wiek na kupno zegarka dla dziecka to ok. 8 lat – dziecko w tym wieku raczej potrafi już rozróżniać cyfry. Można również skorzystać z prostszej alternatywy, czyli zegarka elektronicznego zamiast analogowego. Zegarki elektroniczne można kupić nawet nieco młodszym dzieciom. Szeroki wybór można znaleźć na: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartwatche-i-zegarki/zegarki-dla-dzieci. Dodatkowo zegarek może pełnić też funkcję ozdobną – w połączeniu z koszulą i jeansami będzie bardzo dobrze wyglądał na uroczystościach szkolnych.

Oceń