Together Magazyn » Aktualności » Czy przedłużanie włosów niszczy naturalne pasma?
Czy przedłużanie włosów niszczy włosy? - odpowiadamy!

Czy przedłużanie włosów niszczy naturalne pasma?

Od zawsze marzyłaś o pięknych, długich i gęstych włosach, ale Twoje naturalne kosmyki są cienkie i nie jesteś w stanie zapuścić ich do upragnionej długości?

Rozważasz przedłużenie pasm, ale obawiasz się, że wpłynie to na kondycję Twoich naturalnych włosów? Boisz się ich osłabienia oraz zniszczenia? Jeśli chcesz dowiedzieć się czy Twoje obawy są zasadne, zapraszam do przeczytania dalszej części artykułu. Opowiemy w niej krótko na temat wpływu pasemek doczepianych na naturalne kosmyki, a także wskażemy jak dbać o włosy po przedłużeniu, aby zachować jak najlepszą ich kondycję. Więcej szczegółów znajdziesz na blogu https://besthair.pl/Czy-doczepiane-wlosy-niszcza-naturalne-blog-pol-1597360892.html.

Przede wszystkim – dobierz odpowiednią metodę i zadbaj o pielęgnację

Podstawową kwestią, od której należy rozpocząć ten temat jest odpowiedni dobór metody doczepiania oraz właściwa pielęgnacja. Są to bardzo ważne kwestie, które mają bezpośredni wpływ na stan włosów naturalnych. Naturalne włosy “noszą ciężar” doczepek. Bez wątpienia jest to dla nich dodatkowe obciążenie, ale nie musi to oznaczać, iż kondycja włosów po zdjęciu dopinek będzie gorsza.

Jaka metoda do włosów mocnych i zdrowych?

Jak wspomnieliśmy na początku, kluczową kwestią jest dobór metody doczepiania. Należy dopasować ją do struktury włosów. Ważna jest kondycja włosów jeszcze przed doczepianiem. Jeśli Twoje kosmyki są mocne i zdrowe – bez obaw możesz zdecydować się na każdą z dostępnych metod. 

Bez trudu w niedługim czasie dodasz fryzurze objętości oraz pięknie przedłużysz kosmyki – dzięki temu w kilka godzin możesz całkowicie odmienić swój wygląd.

Jaka metoda do włosów delikatnych?

W przypadku delikatnych, łamliwych włosów warto zdecydować się na metodę kanapkową. Metoda ta uznawana jest za najmniej inwazyjną. Do przedłużania włosów metodą kanapkową nie jest wymagane wykorzystanie wysokiej temperatury, agresywnych substancji chemicznych czy ultradźwięków. Inną metodą, która polecana jest właścicielkom delikatnych włosów są ringi. Tutaj również nie wykorzystuje się wysokiej temperatury ani substancji chemicznych. Należy jednak pamiętać, by przed przedłużaniem włosów metodą na ringi wykonać próbę uczuleniową, gdyż zdarza się, że obrączki mogą uczulać.

Świadoma pielęgnacja

Drugą istotną kwestią jest odpowiednia pielęgnacja. O co należy zadbać?

  • Pamiętaj, aby kilka razy dziennie czesać włosy przy wykorzystaniu specjalnej szczotki.
  • Nie bez znaczenia jest również fryzura do snu – przed snem zwiąż włosy w luźny warkocz, dzięki czemu Twoje kosmyki będą mniej narażone na ewentualne uszkodzenia i łamanie.
  • Zadbaj o dokładne spłukiwanie resztek kosmetyków zarówno z włosów naturalnych, jak i doczepów.
  • Jeśli suszysz włosy – rób to przy wykorzystaniu chłodnego powietrza. 
  • Jeśli masz włosy przedłużone na ringi lub na keratynę, pamiętaj, aby minimum raz dziennie oddzielać poszczególne pasma na wysokości łączeń od siebie.
5/5 – (2 głosów)