Together Magazyn » Edukacja » XII Wojewódzki Turniej Kabaretów i Teatrów Szkolnych

XII Wojewódzki Turniej Kabaretów i Teatrów Szkolnych

19 marca w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo – Usługowych w Gdańsku odbyła się XII edycja Wojewódzkiego Turnieju Kabaretów i Teatrów Szkolnych – zawodów skierowanych do uczniów szkół gimnazjalnych. Wydarzenie patronował Gdański Teatr Szekspirowski, patronem medialnym został magazyn Together, turniej sponsorowało poza tym wiele organizacji kulturalnych z Trójmiasta, m.in.: Filharmonia Bałtycka im. F.Chopina, Teatr Miejski oraz Muzyczny z Gdyni, Teatr Wybrzeże oraz Teatr Miniatura. W finale znalazło się 11 zespołów z Pomorza – w sumie 122 uczestników. Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności przed jury i rywalizowali w dwóch kategoriach, zespołowej na najlepszy zespół teatralny i kabaret oraz indywidualnej, na najlepszego aktora lub aktorkę teatralnego i kabaretowego. Miejsce finałowe w kategorii grupa teatralna zajął zespół JBT z gimnazjum w Bolszewie, najlepszym kabaretem okazała się grupa „Zapaleńcy” z gimnazjum nr 4 w Gdyni, pierwsze miejsce w kategorii najlepszy aktor teatralny zajęła Andżelika Wach z gimnazjum w Żelistrzetwie, a tytuł najlepszego aktora kabaretowego przypadł Alanowi Wittbrodtowi z gimnazjum nr 4 w Gdyni.