Together Magazyn » Aktualności » Jak wybrać szampon do włosów

Jak wybrać szampon do włosów

Lśniące, zadbane włosy, przykuwają uwagę, dobrze świadczą o ich właścicielu lub właścicielce, są dowodem zdrowia, ale przede wszystkim efektem długotrwałych starań. Na nic najlepszy nawet fryzjer, na nic wymyślna szczotka, jeśli nie będą regularnie i starannie myte.

Kobiety od wieków nosiły długie włosy. Odróżniały się w ten sposób od mężczyzn. Nie były to czasy wygodnych pryszniców, dostęp do łazienek także był niepewny, a jednak żadna szanująca się kobieta nie obcinała włosów. Krótka fryzura najczęściej świadczyła o chorobie lub żałobie, w niektórych kulturach obcinano kobietom włosy za karę. Krótkie damskie fryzury to efekt emancypacji i chęci upodobania się do mężczyzn. Z czasem kobiety zrozumiały, że męskie fryzury są po prostu bardziej praktyczne, a kobiecość można zaakcentować w inny sposób.

Paradoksalnie, im krótsze włosy noszą kobiety, tym więcej mają sposobów na dbanie o nie. Co robiły nasze babcie? Zbierały skrzyp i rumianek, by robić z nich płukanki do włosów, zbierały też deszczówkę, bo to był najlepszy sposób na zdobycie miękkiej wody. Bardziej odważne płukały włosy w… piwie! Co robią kobiety dziś? Idą do drogerii i kupują szampon do włosów. A wybór mają naprawdę ogromny. W sprzedaży dostępne są szampony do włosów długich, krótkich, cienkich, grubych, prostych, kręconych, suchych, normalnych, przetłuszczających się, farbowanych, ze skłonnością do łupieżu, z rozdwajającymi się końcówkami, zniszczonych trwałą… Możliwości jest naprawdę wiele. Niezależnie od tego, jak trudne i skomplikowane włosy ma kobieta, zawsze znajdzie odpowiedni szampon dla siebie. Oczywiście w komplecie z odżywką.

Czym się kierować wybierając szampon do włosów? Przede wszystkim rodzajem tego, co się ma na głowie. Jeśli nie potrafimy sami ustalić rodzaju włosów, można poprosić o pomoc fryzjera. Poza tym można wziąć pod uwagę zapach, konsystencję, a także producenta. Zapewne każdy ma swoją ulubioną linię kosmetyków i nic nie stoi na przeszkodzie, by szampon do włosów był z tej samej serii.

Szampon do włosów, w przeciwieństwie do ulubionych perfum, nie powinien być wybrany raz na całe życie. W zależności od pory roku, stanu zdrowia, wieku, zmieniają się potrzeby włosów i by im sprostać, trzeba zmienić szampon. Długotrwałe używanie jednego rodzaju szamponu do włosów prowadzi do osłabienia jego działania. Aby wzmocnić włosy, dodać im blasku i energii trzeba raz na jakiś czas zmienić szampon.

Oceń