Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wózek do biegania czy przyczepka rowerowa?

Wózek do biegania czy przyczepka rowerowa?

Bycie mamą niemowlaka lub małego dziecka nie musi oznaczać zaprzestania aktywności fizycznej i spędzania całego czasu w domu lub na spokojnych spacerach z wózkiem. Dzięki takim wynalazkom jak np. wózek do biegania z dzieckiem możesz nawet wziąć udział w maratonie i wrócić do formy sprzed ciąży, jak również pokazać starszemu dziecku, że ruch to świetna zabawa. Zobacz, w jaki sprzęt warto zainwestować.

Zwłaszcza pierwsze miesiące życia dziecka to czas, kiedy większość kobiet nie ma nawet chwili dla siebie, nie mówiąc już o regularnych treningach. Bywa to powodem frustracji, zwłaszcza wśród pań, które trenowały zawodowo. Dla takich osób powstał wózek sportowy – sprzęt lekki, który nie sprawia problemów w prowadzeniu nawet w trudnych warunkach. Bieganie ze zwykłym wózkiem nie jest rozsądnym rozwiązaniem, a może być wręcz niebezpieczne – jego zwrotność i słaba przyczepność do podłoża może być przyczyną wypadku przy większej prędkości. Przednie koło musi być obowiązkowo zablokowane, a to umożliwia tylko wózek biegowy.

Wózki do biegania, nazywane też joggerami, powinny posiadać:

  • duże koła – pompowane do jazdy po trudnym terenie lub zwykłe, bezdętkowe przeznaczone na standardowe trasy miejskie;
  • amortyzację – poprawiającą komfort jazdy dziecka;
  • akcesoria – np. daszek na słoneczne dni;

Innym rozwiązaniem dla aktywnych rodziców jest przyczepka rowerowa dla dziecka. Gwarantuje ona większe bezpieczeństwo niż siodełko rowerowe, ponieważ w razie wypadku dziecko nie upadnie z dużej wysokości. Dodatkowo przyczepka rowerowa to większy komfort  i możliwość snu w czasie jazdy. Sporo dostępnych na rynku modeli ma więcej funkcji, niż standardowe przypięcie do roweru – z taką przyczepką można biegać, czy nawet… jeździć na nartach. Przy wyborze przyczepki należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana – czy będzie nadawać się do jazdy w każdych warunkach atmosferycznych, chroniąc przed deszczem i słońcem. Ważna jest również amortyzacja – gwarantująca komfort na każdej nawierzchni. Wadą przyczepki może być jej rozmiar, ponieważ nawet po złożeniu zajmuje ona sporo miejsca w mieszkaniu.

Dla osób, które nie chcą inwestować w dużą ilość sprzętu, dobrym rozwiązaniem będzie np. Joggster Velo – połączenie wózka biegowego z przyczepką rowerową, który z łatwością można przemienić w zależności od potrzeb. Sprawdzi się on zarówno jako wózek dla jednego dziecka, jak i wózek bliźniaczy.

Wybór wózka do biegania, przyczepki rowerowej lub sprzętu 2w1 umożliwi spędzanie aktywnego czasu z dzieckiem w każdym miejscu.

Oceń