Przed przygotowaniem wieńca zastanówcie się, w jakim stylu chcecie go wykonać, do jakiego wnętrza go robimy i jaką ma pełnić funkcję? Czy ma być dekoracją wiszącą na drzwiach czy ścianie, czy raczej będziemy do niego wkładać świece, cytrusy i słodycze z myślą, że będzie ozdobą na stole. Kiedy już wiemy, co chcemy, przygotowujemy materiały i zaczynamy:
- Podkład pod wieniec może być już gotowy „goły” ze słomy, mchu lub już częściowo zrobiony z igliwia, może być również metalową obręczą, wokół której będziesz owijać igliwie.
- Przygotuj elementy dekoracyjne nawiązujące do stylu, w jakim chcesz go przygotować np.: naturalne gałązki ostrokrzewu, jemioły, igliwia, szyszki, orzechy, suszone cytrusy, laski cynamonu, bombki, plastikowe ozdoby, światełka, tasiemki itp. Tylko od twojej wyobraźni zależy, jak on będzie wyglądał.
- Przydadzą się nożyczki, sekator, pistolet na klej na gorąco i wkłady do niego, drucik, żyłka, rękawiczki itp.
- Przed zabraniem się do pracy, szczegółowo zaplanuj jej przebieg.
- Jeżeli wieniec ma być bardzo naturalny, ekologiczny (a do tego zachęcam), przygotuj małe wiązki/kompozycje z igliwia, gałązek, szyszek. Zrób ich na tyle dużo, by zakryć nimi podkład lub jeżeli chcesz, możesz obkładać podkład z każdej strony igliwiem, które ściśle owiń drucikiem (w kolorze zielonym) lub żyłką. Pamiętaj, by układać gałązki kaskadowo, niech się częściowo nachodzą.
- Na przygotowany, owinięty podkład możesz przyklejać pozostałe dekoracje z użyciem kleju na gorąco. Pamiętaj o zawieszce, więc zaplanuj, jak wieniec ma wisieć na drzwiach.
Udanej zabawy!