Together Magazyn » Rodzic » Gdzie na wesele? Poszukiwania właściwej sali

Gdzie na wesele? Poszukiwania właściwej sali

Wesele z założenia powinno być niepowtarzalnym i niezapomnianym wydarzeniem w życiu. Jednym z pierwszych etapów przygotowania do tego wielkiego dnia jest poszukiwanie odpowiedniej sali weselnej. Na co warto zwrócić uwagę?

Poszukiwania sali weselnej warto zacząć możliwie szybko, jeśli znamy już termin ślubu. Zakup odpowiedniej garderoby czy załatwianie innych formalności mogą bowiem zająć znacznie mniej czasu. O ile zależy nam zwłaszcza na dobrej relacji ceny do jakości usług, nie warto z tym zwlekać do ostatniej chwili. Najlepsze lokale, oferujące najkorzystniejszy cennik, bywają rezerwowane z kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem. A zatem decydując się na wybór sali nawet na rok przed terminem wesela, nie można mieć pewności, że uda się dokonać wybranej rezerwacji w dogodnym terminie.

Oprócz ceny dla wielu par liczy się również lokalizacja sali weselnej. Niektórzy podchodzą do sprawy bardziej pragmatycznie, biorąc pod uwagę dogodność transportu i odległość od miejsca, w którym odbędzie się uroczystość ślubna. Jednak wiele par stawia na prestiżową lokalizację, na przykład Główne Miasto w Gdańsku, Sopot czy centrum Gdyni. Oczywiście wybór lokalu położonego w atrakcyjnym punkcie na ogół wiąże się z wyższą ceną organizacji uroczystości. W Sopocie można wynająć różne lokale – od przestronnych sali bankietowych w pięciogwiazdkowych hotelach po kameralne, przeznaczone maksymalnie dla kilkudziesięciu gości w prywatnych pensjonatach i restauracjach. Wiele hoteli oferuje usługi łączone – organizację wesela z rezerwacją pokoi dla gości – co może być ciekawą propozycją dla par, które zamierzają zapraszać dużą liczbę osób spoza Trójmiasta. Jednak dogodna lokalizacja, która jest atutem Sopotu, sprawia, że ceny nie należą tam do najniższych. Wynajem sali w Sopocie na pewno nie jest opcją dla przyszłych nowożeńców, którzy przede wszystkim liczą się z oszczędnościami.

Na przeciwległym biegunie można umieścić lokale położone na obrzeżach Trójmiasta lub nawet poza samą aglomeracją. W gminach sąsiadujących z Trójmiastem funkcjonują domy weselne organizujące w pełni kompleksowe uroczystości. Rezerwacja sali na peryferiach może się wiązać z niedogodnościami logistycznymi, ale bywa atrakcyjna i cenowo, i jakościowo.

Przeglądając oferty pod kątem wynajmu sali weselnej, warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju promocje, które często przekładają się na cenę końcową. Na przykład, niektóre hotele i pensjonaty oferują darmowe pokoje dla nowożeńców, a inne – duże zniżki na noclegi dla weselnych gości. Można również zamówić dodatkową obsługę uroczystości, specjalne atrakcje lub darmowy przewóz weselników. Wiele restauracji dostosowuje menu do potrzeb danej uroczystości i preferencji klientów; najczęściej można również negocjować ceny. Część firm organizujących wesela wprowadza rabaty ważne w określonych miesiącach, a nawet dniach tygodnia, co również warto wziąć pod uwagę.

Niestety, nie istnieje przepis na idealne wesele, dlatego żadna firma nie jest nam w stanie zagwarantować, że taka właśnie będzie nasza uroczystość. Można jednak zadbać o to, by dostarczyć sobie i gościom niezapomnianych wrażeń. Niekoniecznie receptą na udane wesele musi być prestiżowe miejsce, choć dla wielu par pokój z widokiem na morze będzie równie istotny co weselne menu. Na pewno warto zawczasu pomyśleć o drobnych, ale ważnych szczegółach, takich jak wystrój sali czy nocleg dla gości. Aby uniknąć niepotrzebnych emocji i niedomówień, warto konsultować własne pomysły z menedżerem lokalu. Warto również porównać co najmniej kilka ofert i negocjować warunki. Przede wszystkim jednak nie można zbyt długo zwlekać z decyzją o rezerwacji odpowiedniej sali.

Oceń