Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Gładkie nogi, pachy i bikini to marzenie każdej kobiety. Chwila, w której depilator i maszynka mogłyby trafić do kosza, dla każdej z nas byłaby małym świętem. Na szczęście dziś możliwe jest całkowite pozbycie się włosków. Wymaga to jednak szeregu zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Dowiedz się więcej o depilacji laserowej.

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Można znaleźć ją w ofercie większości renomowanych salonów urody. Włoski likwidowane są za pomocą wiązki lasera o odpowiednim natężeniu. Głowica lasera przykładana jest do skóry. Zawarta we włoskach melanina wchłania ciepło, przez co cebulki włosów są uszkadzane. Z uwagi na to, że cykl wzrostu włosa jest dość długi, najlepsze efekty daje poddanie się serii zabiegów.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Zabieg jest w pełni skuteczny tylko wtedy, gdy wykonuje go profesjonalista. Specjalista musi dostosować wiązkę lasera, tak by była dopasowana do barwy włosków i skóry (zabieg daje najlepsze efekty u pań o jasnej karnacji i dość ciemnych włoskach). Bardzo ważne, aby na kilka dni przed depilacją laserową pacjent odstawił kuracje antybiotykowe oraz leki przeciwbólowe. Istotne również, aby zrezygnował z medykamentów światłoczułych.

Ponadto dobrze, aby skóra w miejscu depilacji była umyta delikatnym mydłem oraz ogolona. Należy przy tym pamiętać, aby jej nie podrażnić oraz bezpośrednio przed zabiegiem nie nakładać na nią żadnych kosmetyków – oliwek, kremów czy balsamów.

Przeciwwskazania i ryzyko związane z zabiegiem

Z depilacji laserowej nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz osoby chore na nowotwory lub te mające poważne problemy ze skórą. Co ważne, nie jest to także zabieg dla pań o ciemnej karnacji lub osób z wyraźną opalenizną.

Lista skutków ubocznych depilacji laserowej jest dość długa. Należą do niej zaczerwienienia, chropowatość skóry i brązowe przebarwienia. Zwykle znikają one po kilku tygodniach. Trzeba jednak przy tym wyraźnie zaznaczyć, że zabieg przeprowadzany w profesjonalnym salonie urody jest bezpieczny. Bardzo ważne przy tym, aby przed przystąpieniem do depilacji, kosmetyczka wykonała niewielką, punktową próbę.

Najlepsze gabinety w Trójmieście znajdziesz na Moment.pl

Portal i aplikacja Moment.pl to nowoczesne narzędzia do wyszukiwania salonów urody oraz umawiania się na wizyty. Bez problemu wykorzystasz do tego, by znaleźć najlepszych specjalistów od depilacji w Gdańsku, Gdyni i Spocie. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz nazwę miasta oraz usługę. W ten sposób zyskasz dostęp do listy renomowanych specjalistów. Firmy wymienione na jej szczycie to salony cieszące się najlepszymi opiniami klientów.

Z Moment.pl również bardzo łatwo umówisz się na zabieg. Wystarczy, że wybierzesz jedną z usług i zabukujesz wizytę w wybranym terminie np. depilacja Gdańsk. Wszystko załatwisz w kilka minut przez Internet i to przez całą dobę (nawet w weekendy). Co więcej, jednym kliknięciem odwołasz rezerwację.

Oceń