Nowoczesne rozwiązanie, dedykowane głównie obszernym przestrzeniom szklanym to refleksole – montowane przeważnie na zewnątrz budynku, umożliwiają kreowanie zaskakujących stylizacji, nadając elewacji niebanalnego wyglądu oraz pełniąc jednoczesną funkcję użyteczną. Dlaczego te unikalne rolety zewnętrzne są godne zainteresowania i gdzie warto je zamontować?
Doskonała ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem
Fundamentalną rolą refleksoli jest maksymalne zaciemnienie wybranych wnętrz – dzięki montażowi zewnętrznemu rolety pozwalają zablokować promienie słoneczne, co z kolei umożliwia zachowanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach. Wnętrza nie nagrzewają się, skutkiem czego jest zmniejszona konieczność użytkowania urządzeń klimatyzacyjnych. Okazuje się więc, że rolety zewnętrzne generują znaczne oszczędności finansowe, wynikające z eksploatacji budynku.
Rolety zewnętrzne pozwalają na uzyskanie optymalnego zacienienia, co wykorzystywane jest zazwyczaj w salach wykładowych i kinowych, jak również konferencyjnych. Jednak popularność refleksoli rośnie i są one coraz częściej spotykane także w budownictwie jednorodzinnym – w salonach, w których obecne są wysokie przeszklenia, jak i w ogrodach zimowych czy na tarasach. To także doskonała propozycja do hoteli, pensjonatów oraz restauracji, jak również nowoczesnych biurowców.
Zalety funkcjonalne rolet zewnętrznych
Wygoda użytkowania rolet wynika z nowoczesnej technologii, wykorzystywanej podczas ich produkcji. Dzięki pełnej automatyzacji obsługi możliwe staje się optymalizowanie ustawienia rolet zewnętrznych zgodnie z indywidualnymi potrzebami i aktualnym nasłonecznieniem. Rolety zewnętrzne można zamontować pojedynczo lub w grupach o kompatybilnej estetyce. Automatyczne sterowanie grupowe refleksolami umożliwia pilot, przy użyciu którego z łatwością można obsługiwać te przesłony zewnętrzne.
Warto wspomnieć, że montaż refleksoli na zewnątrz budynku jest całkowicie dla nich bezpieczny – rolety te są bowiem produkowane z materiałów, odpornych na działanie czynników atmosferycznych, w tym również na szkodliwy wpływ promieni ultrafioletowych. Tkaniny wykonane są z wysokiej jakości poliestru i PVC, co umożliwia również ich wygodne i skuteczne czyszczenie. W ofercie producentów pojawiają się tkaniny w przeróżnych barwach – pozwala to na wybór idealnej rolety, zgodnej z ogólną estetyką elewacji budynku.
Montaż wewnętrzny refleksoli
Ciekawą funkcjonalnością refleksoli jest możliwość ich wykorzystania także wewnątrz pomieszczeń – w takiej formie montowane są one zazwyczaj w celu całkowitego przysłaniania okien w wybranych przestrzeniach. Ma to miejsce w salach wykładowych, gdzie często emitowane są filmy i prezentacje multimedialne, podczas których niezbędne jest maksymalne zaciemnienie pomieszczenia.
Można zatem uznać, że rolety stanowią uniwersalną i oryginalną propozycję, doskonale współgrającą z nowoczesną stylistyką elewacji oraz spełniającą zróżnicowane potrzeby użytkowe. Wygoda obsługi, możliwość optymalizacji ustawień oraz bogaty wybór kolorystyki to aspekty, decydujące o korzyściach, płynących z montażu refleksoli. Zdecydowanie warto zatem rozważyć ich montaż w swoim budynku.