Together Magazyn » Dom » Jak urządzić salon w stylu loft niskim kosztem?

Jak urządzić salon w stylu loft niskim kosztem?

Styl loftowy nadal trzyma się bardzo dobrze. Idealnie łączy w sobie niewymuszoną, niebanalną elegancję z surowością takich materiałów jak beton, niewykończone drewno, cegła.

Pierwotnie lofty oznaczały przestrzenie mieszkalne urządzone w dawnych budynkach przemysłowych, ale obecnie styl ten używany jest także do aranżacji wnętrz w domach i mieszkaniach. W sklepach możemy znaleźć dzisiaj różnorodne meble loftowe, które doskonale nadają się również do salonów. Ich rozpiętość cenowa jest dość duża, ale wtedy, gdy chcemy kupić nowe umeblowanie, musimy przygotować się na wyższy wydatek. Co wybrać wtedy, gdy zależy nam na niskich cenach?

Meble loftowe najczęściej powstają z drewna lub z połączenia drewna i metalu, zwykle malowanego na kolor czarny. Drewno używane do ich produkcji jest zwykle specjalnie postarzane. We wnętrzach tylu loft można spotkać też meble nowoczesne, minimalistyczne, na przykład w kolorze bieli, czy też meble wykonane w całości z metalu.

Gdy nie masz zbyt dużych funduszy na aranżację przestrzeni, możesz postawić na popularne palety euro lub na skrzynki na owoce, które idealnie komponują się z surowością loftów.

Z palet można wykonać stolik – na palecie można położyć szkło, aby korzystanie z niego było wygodne. Dobrym pomysłem będzie też zamontowanie dużych kółek. Także palety wybierane są do wykonania bazy pod materac w sypialni. Skrzynki dobrze nadają się do przechowywania. Można zostawić je w wersji naturalnej albo pomalować na biało lub czarno. Świetnie wyglądają ustawione na ziemi, można wykonać z nich regały, szafki nocne, stoliki.

Meble z palet i skrzynek możemy też kupić jako gotowe. Są firmy, które zajmują się ich obrabianiem, malowaniem, montowaniem dodatków. Wtedy cena będzie już wyższa, niemniej jednak i tak są one tańsze niż dostępne w sklepach meble loftowe. Plusem jest też możliwość natychmiastowego użycia produktu.

Możesz też poszukiwać używanych mebli – często można znaleźć je na portalach ogłoszeniowych, aukcjach internetowych, na targach staroci. Być może uda ci się znaleźć coś taniego i oryginalnego do twojego loftu?

Oceń