Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Szczotka do brody — po co szczotkować brodę? Sprawdzamy!
dlagentlemana.pl-Szczotka-do-brody-—-po-co-szczotkować-brodę -Sprawdzamy- optimal

Szczotka do brody — po co szczotkować brodę? Sprawdzamy!

Szczotka do brody wysokiej jakości to estetyczny i elegancki typowo męski gadżet, który posiada szereg przydatnych właściwości. Szczotkowanie brody jest zarówno przyjemne, jak i zdrowe dla skóry pod nią. Bezpośrednio przekłada się na jakość zarostu oraz jego wygląd i komfort brodacza! W końcu posiadanie gęstej i mocnej brody to marzenie wielu mężczyzn! Szczotka do brody jest jednym z akcesoriów, które powinien mieć każdy, komu zależy na zdrowym i zadbanym zaroście. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy!

Szczotka do brody — czy warto jej używać?

Każdy brodacz wie, że broda i zarost czasem swędzą. Przyczyną (szczególnie latem) może być pot, w końcu skóra pod brodą poci się tak samo lub nawet bardziej. W upalne dni lub podczas wysiłku fizycznego możemy odczuwać swędzenie brody jeszcze bardziej. Pot po utlenieniu się może mieć nieprzyjemny zapach oraz powodować swędzenie. Swędzenie brody bywa także spowodowane niedokładnym wymyciem zarostu i skóry. Jeśli broda jest gęsta ciężko dostać się do skóry i dokładnie ją pielęgnować. Skóra może być wówczas słabo dotleniona, a martwy i złuszczający się naskórek pod zarostem nie ma jak odpaść. Gromadzi się warstwa naskórka, która z czasem zaczyna swędzieć i przypominać łupież. Regularne szczotkowanie brody może temu wszystkiemu zapobiec, a to nie koniec korzyści i zalet płynących z korzystanie szczotki do brody! Jakie jeszcze korzyści przynosi szczotkowanie brody?

Dlaczego warto kupić szczotkę do brody?

Szczotka do brody to supernarzędzie dla każdego gentlemana, które pozwoli wyhodować świetnie zachowaną i wypielęgnowaną brodę! Regularne szczotkowanie jest nie tylko pożyteczne, ale także bardzo przyjemne (jak każdy masaż!). Poprawa mikrokrążenia w skórze pod zarostem, który będziemy szczotkować przełoży się na lepsze odżywienie skóry oraz cebulek włosowych. Broda będzie rosła szybciej i będzie mocniejsza!

  • Szczotka do brody pomoże nadać brodzie pożądany kształt.
  • Szczotkowanie ‘’wyciągnie’’ martwe włoski, które nie będą się plątać w gęstej brodzie.
  • Pozbędziemy się resztek martwego naskórka ze skóry pod brodą.
  • Szczotkowanie brody poprawia mikrokrążenie w skórze pod zarostem.
  • Szczotkowanie brody jest także po prostu przyjemne i relaksujące dla brodacza.

Z powyższych względów szczotka do brody to pomysł na doskonały prezent dla każdego mężczyzny, który nosi brodę!

Jak czyścić i dbać o szczotkę do brody?

Pamiętajmy, by swoją szczotkę do brody z włosia dzika myć regularnie szamponem lub mydłem. Jak na wszystkim, na włosiu dzika będzie osadzał się kurz, a po szczotkowaniu jakiś czas z pewnością nazbierają się na nim resztki skóry oraz zarostu. Do mycia szczotki do brody z włosia dzika polecamy szampon do włosów, mydło lub preparat do mycia brody, który na co dzień używamy do pielęgnacji zarostu. Bardzo ważne jest to, by szczotkę do brody z naturalnego włosia zostawić do naturalnego wyschnięcia. Nie wycierać ręcznikiem i nie suszyć suszarka. Tak wyczyszczona szamponem lub mydłem szczotka powinna być pozostawiona do wyschnięcia np. na ręczniku. Po wyschnięciu będzie znów gotowa do użytku!

Oceń