Together Magazyn » Aktualności » Spełnione marzenia o kominku dla mieszkańców bloków

Spełnione marzenia o kominku dla mieszkańców bloków

To nieprawda, że kominek można mieć tylko w domu jednorodzinnym czy szeregowcu. Jest szereg rozwiązań, dzięki którym ciepłem żywego ognia można się cieszyć także w mieszkaniu, nawet niewielkim. I to nawet wtedy, kiedy nie ma w nim dostępu do komina!

Zgodnie  z prawem kominek można instalować nie tylko w domach, ale też w niskich budynkach wielorodzinnych, czyli o wysokości do 12 metrów. Instalacja wiąże się jednak z szeregiem obostrzeń, które nie zawsze są łatwe lub możliwe do spełnienia. Na przykład pomieszczenie z kominkiem powinno mieć odpowiednią kubaturę, spełniać specyficzne wymagania dotyczące wentylacji oraz oczywiście posiadać przyłącze do przewodu kominowego. Twoje mieszkanie nie spełnia tych wymagań? To nic, i tak możesz mieć kominek!


Biokominek: do mieszkania, na balkon i na taras

Cieszy się coraz większą popularnością i nie bez powodu! Biokominek to idealny kominek do mieszkania. Nie pali się w nim drewnem, a specjalnym biopaliwem. To wiąże się z wieloma zaletami: nie trzeba nosić drewna, sprzątać popiołu, a szyba kominka nie wymaga czyszczenia. Co więcej – często w ogóle jej nie ma! Wiele biokominków ma gabaryty, a nawet dodatkowe rozwiązania w postaci specjalnych kółek, które umożliwiają łatwe przenoszenie ich z jednego pomieszczenia do drugiego. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w chłodne wieczory na balkonach i tarasach. Emitują sporo ciepła, a w procesie spalania biopaliwa powstaje jedynie para wodna i znikome ilości dwutlenku węgla. Nie nadają się jako jedyne i główne źródło ogrzewania, ale do podgrzania atmosfery są idealne!

Siła gazu i prądu

Alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnego kominka może też być kominek elektryczny. Można z niego korzystać nawet, jeśli w mieszkaniu są małe dzieci. Nie ma w nim prawdziwego płomienia, uzyskuje się go sztucznie, przez podświetlenie pary wodnej. Kominki elektryczne nie wymagają specjalnej instalacji i można je ustawić dosłownie wszędzie. Jeśli jednak żywy płomień jest kluczowy, pozostają kominki gazowe. Podłącza się je do instalacji gazowej lub butli. Może do złudzenia przypominać prawdziwy – dostępne są specjalne, ceramiczne szczapy, wokół których płomień przyjemnie skacze. W przypadku kominka gazowego nie jest potrzebny przewód kominowy, wystarczy drożny szyb wentylacyjny. Jeśli marzy ci się kominek w bloku, to może być świetne rozwiązanie!

Swój wymarzony biokominek znajdziesz tutaj.

Oceń