Together Magazyn » FOTORELACJE Z WYDARZEŃ » Smocze Łodzie 2016

Smocze Łodzie 2016

Regaty Trójmiejskich Instytucji Kultury Smocze Łodzie 2016 przeszły do historii. Przyjemnie jest wygrywać, ale o wiele większą radość i satysfakcję sprawia nam organizacja takiej imprezy i tacy fantastyczni goście.
Zamówiliśmy pogodę, dopisali kibice, było dużo emocji, radości i obietnice, że za rok spotkamy się w takim samym, jeśli nie powiększonym o reprezentacje innych muzeów, składzie. Ekipa Archiwum Państwowe w Gdańsku z roku na rok jest lepsza. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku miało znowu najgłośniejszy doping. Europejskie Centrum Solidarności – zdecydowanie bawiło się najlepiej, wszyscy zazdrościli Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Marynarki Wojennej koordynacji, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska walczyło do końca, osada Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej miała zdecydowanie najpiękniejszy skład, a Muzeum Narodowe w Gdańsku, które objęła facebookowa klątwa Sądu Ostatecznego, zajęło chwalebne ósme miejsce.

Dziękujemy wszystkim osadom, które tak dzielnie walczyły w tegorocznych wyścigach oraz naszym przyjaciołom, którzy pomogli nam w organizacji imprezy: Morskiemu Robotniczemu Klubowi Sportowemu Gdańsk (MRKS), którego Sekcja Łodzi Smoczych co roku zapewnia sprzęt oraz fachowe przygotowanie do zawodów, Towarzystwu Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Remontowej Holding oraz Narodowemu Instytutowi Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

 

fot. Piotr Żagiell

Oceń