Together Magazyn » Rodzic » Zabawy z Dzieckiem » Rodzinnie i sportowo w Sopocie. Piknik lekkoatletyczny

Rodzinnie i sportowo w Sopocie. Piknik lekkoatletyczny

Urokliwy Stadion Leśny Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, położony w sąsiedztwie przepięknych lasów, był miejscem rodzinnego pikniku lekkoatletycznego. W niedzielę 21 września od godziny 11.00 każdy, niezależnie od wieku, mógł się poczuć sportowcem. Arena zmagań sportowych stała się tym razem wielkim placem rozrywki i rekreacji.

Oczywiście nie mogło również zabraknąć samego sportu. Na sopockim stadionie można było korzystać z trzech wydzielonych stref: sportowej, prozdrowotnej i rozrywkowej. Każdy zatem mógł oddawać się tej aktywności, którą najbardziej preferuje. Goście odwiedzający strefę sportową mogli, między innymi, uczestniczyć w zajęciach fitness. Ponieważ sport to zdrowie, warto było odwiedzić również i strefę zdrowotną. Do dyspozycji uczestników pikniku pozostawali profesjonalni trenerzy SKLA, którzy udzielali porad dotyczących aspektów typowo sportowych. Niemniej nie zabrakło i wskazówek odnoszących się do prowadzenia zdrowego trybu życia. Strefa rozrywkowa była już obszarem spontanicznej zabawy. Przejażdżki na kucykach, miasteczko lekkoatletycznego, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, spacer na szczudłach i wiele innych atrakcji przypadły do gustu najmłodszym gościom sopockiego pikniku.

Trzeba przyznać, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania i nikt – ani najstarsi, ani najmłodsi goście imprezy – nie miał prawa narzekać na nudę. Co ważne, skutecznie połączono aspekty dobrej zabawy, aktywności ruchowej, sportowej rywalizacji i propagowania stylu życia. Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu imprezy będą częstszym punktem urozmaicania wolnego czasu dla całych rodzin w Trójmieście.

Oceń