Together Magazyn » Aktualności » Rodzinne Trójmiasto – Poznaj naszych czytelników

Rodzinne Trójmiasto – Poznaj naszych czytelników

Sylwia i Marcin Luks

Mieszkańcy Sopotu, szczęśliwe małżeństwo oraz rodzice 3-letniego Teo i 1,5-rocznej Mii. Jak sami o sobie mówią, nie pozwalają, by małe dzieci stanowiły dla nich ograniczenie – zamiast tego udowadniają, że można być aktywnym i spełnionym, nie zaniedbując przy tym rodziny. Wraz z dziećmi jeżdżą konno, uczestniczą w festiwalach muzycznych i podróżują po całym świecie. W wolnych chwilach lubią również gotować zdrowe potrawy oraz spotykać się z przyjaciółmi. Starają się wychowywać swoje dzieci na altruistów szanujących naturę i własne zdrowie oraz pielęgnujących relacje z najbliższymi.

Marcin na co dzień pracuje w trójmiejskiej firmie ExpertSender, oferującej system służący do realizowania kampanii e-mail marketingowych. Z kolei Sylwia jest założycielką marki Looks by Luks, projektującej nietuzinkowe turbany przeznaczone dla dziewczynek oraz ich mam. Działania Looks by Luks wspierają również kobiety ze stowarzyszenia walki z rakiem jajników Niebieski Motyl. Zachwycające prace Sylwii możecie obejrzeć na Facebooku i Instagramie:

https://www.facebook.com/looksbyluks/
https://www.instagram.com/looks_by_luks/


Magda i Wojtek Sibiga

Od czterech lat mieszkają w Gdańsku. Powodem przeprowadzki była atrakcyjna oferta pracy dla Wojtka. Długo się nie więc zastanawiali nad przenosinami. Mocno myśleli o powiększeniu rodziny, a życie w Trójmieście było idealnym rozwiązaniem. Na świat miała przyjść Jaśminka, która ma już trzy i pół roku. W planach był jej braciszek, Jaś – dzisiaj dwuletni szkrab. Niemal codziennym rytuałem stały się dla nich spacery wzdłuż morza i zabawy na plaży.

Wojtek pracuje z siatkarzami Trefla Gdańsk. Realizuje się jako trener przygotowania fizycznego i fizjoterapeuta. Rodzina nie opuszcza żadnego meczu. Na szczęście, jako troskliwy tata, każdą wolną chwilę poświęca kochanym dzieciom, najczęściej w sposób aktywny. W ich sercach króluje miłość do sportu (Wojtek uprawiał kiedyś skok wzwyż, a Magda – siatkówkę).

Magda od początku pobytu w Gdańsku realizuje się jako żona i mama malutkich dzieci, którym poświęca każdą chwilę – wie, że wspólny czas dla rodziny to największy skarb. Obecnie intensywnie przygotowuje się do rozpoczęcia własnej działalności dedykowanej oczywiście dzieciom. To one dały jej inspirację do dalszego rozwoju i znalezienia miejsca dla siebie.

Oboje mają nadzieję, że zostaną na dłużej w Trójmieście. Póki co, mocno zapuścili tutaj korzenie. Są szczęśliwi i spełnieni.


„Mamine Skarby”

to blog parentingowy, prowadzony od ponad 4 lat przez Magdę Jasińską, mamę dwóch córek – 3,5-letniej Lilii oraz 5-letniej Laury. Pomysł powstania bloga narodził się, gdy jej pierworodna miała 8 miesięcy – wówczas podjęli wraz z mężem decyzję, by postarać się o drugie dziecko. Magda od zawsze lubiła pisać i przelewanie emocji na papier (nawet ten wirtualny) przychodziło jej z łatwością. Stwierdziła więc, że skoro ma „zostać w domu” z dwójką małych dzieci przez najbliższe dwa lata (które przerodziły się w cztery), to musi znaleźć sobie jakieś zajęcie. Blog szybko stał się jej hobby, a tydzień po jego założeniu dowiedziała się, że jest w ciąży z Lilą…

Blogowanie to pasja, która przerodziła się w zawód. Nie tak od razu, bo zajęło to 3 lata, ale dziś – dzięki swojej rodzinie może powiedzieć, że realizuje się, prowadząc własną firmę. Twierdzi, że niczego by nie osiągnęła, gdyby  nie jej córy i mąż. To dzięki dzieciom pojawił się pomysł, by dzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat rodzicielstwa z innymi. To dzięki mężowi ten pomysł zrealizowała. Mąż ją wspierał i nie próbował zniechęcić. Dzisiaj już wiedzą, że te wysiłki się opłaciły.

Poza tym Magda dzięki blogowi odkryła kolejną pasję, którą realizuje również w życiu zawodowym – fotografię. W tym roku dostała również dofinansowanie na założenie działalności i dzięki temu od czerwca tego roku jest już „pełnoprawną” blogerką – fotografem.
Warto dążyć za marzeniami, a dzięki wsparciu najbliższych jest o niebo łatwiej…
www.mamineskarby.pl

 

Oceń