Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czym powinny charakteryzować się modelowe kobiece i męskie aromaty? Jakie nuty zapachowe powinien skrywać flakonik z damskimi perfumami, a jakie ten przeznaczony dla panów? Odpowiednio: lekkie, słodkie i zmysłowe oraz śmiałe, charyzmatyczne i wyraziste. Czy na pewno? Czy właśnie nie wpadliście w pułapkę narzuconą przez ograniczające stereotypy? No właśnie! Coraz częściej koncerny kosmetyczne łamią te sztucznie narzucone podziały, oferując produkt uniwersalny, a jednocześnie wyjątkowy. Słowem: unisex!

Wydaje się, że kolejna rewolucja obyczajowa właśnie manifestuje się przez coraz bardziej zdecydowane znoszenie społecznych kategorii, również w branży konsumenckiej. Płacisz i kupujesz to, na co masz ochotę. A przecież nie każda kobieta pragnie pachnieć subtelnie i… szablonowo. Podobnie rzecz ma się z mężczyznami, których wizerunek marketing uporczywie przypisuje do kilku mocno utartych schematów. Nic dziwnego, że wody perfumowane skierowane jednocześnie do obu płci stanowią powiew świeżości na rynku beauty.

Co ciekawe, nie jest to żadna nowość w historii perfumiarstwa. Wonne kompozycje nie znały takiego rozróżnienia, a odpowiednie nuty były dobierane ze względu na wartość eteryczną, a nie skojarzenia, które budziły. Kilka marek, które zdecydowały się na powrót do tej tradycji, niewątpliwie było zaskoczeniem, okazało się to jednak motorem do ich sukcesu. Przedstawiamy subiektywny wybór zapachów unisex, które mogą stać się dla Ciebie prawdziwym odkryciem i inspiracją.

Escentric Molecules Escentric 01

Kto jeszcze nie poznał niemieckiego brandu Escentric Molecules, powinien czym prędzej nadrobić zaległości! Marka, odkąd pojawiła się na rynku, zadziwiła perfumeryjny świat. Jej minimalistyczne kompozycje opierają się na tajemniczej syntetycznej cząsteczce, zwanej Iso E Super, urozmaiconej klasycznymi nutami. Nie inaczej jest z Escentric 01 – to mocna nonkonformistyczna odpowiedź na komercjalizację branży, w której dominują bezduszne standardy. Flakonik wyróżnia się ultranowoczesnym stylem nawiązującym do świata matriksa, a jego wnętrze zaskakuje unikalnym połączeniem piżma, limonki, irysów oraz oczywiście Iso E Super.

Montale Attar

Bukiety zapachowe tej francuskiej marki powstały z zachwytu nad bogactwem kultury Bliskiego Wschodu. Dominują w niej bizantyjskie nuty, które definiują niemal każdy flakonik. Zmysłowa orientalno-kwiatowa kompozycja Attar łączy w sobie delikatność bułgarskiej róży oraz głębię sandałowca. Całość zgrabnie uzupełnia drzewo agarowe – składnik niezwykle ceniony i rozchwytywany w branży perfumeryjnej. To właśnie Montale jest brandem, który kojarzy się z tą nutą. Jego propozycje – ekspresyjne, pełne pasji i nieoczywistej kokieterii – idealnie trafiają w gusta zarówno kobiet, jak i mężczyzn na całym świecie. Twoje również?

Boadicea The Victorious Energizer

Cytrusowe akordy nie tylko kojarzą się ze świeżością, lekkością i optymizmem. Są także niezwykle uniwersalne, dlatego woda perfumowana, stworzona na ich bazie, doskonale przełamuje bariery między damskim i męskim światem. Kompozycja brytyjskiej marki Boadicea The Victorious została uzupełniona piżmem i wetywerią, które wyśmienicie podkreślają rześkość cytryny, grejpfruta i bergamotki oraz dodają całości wyjątkowej głębi.

Jeżeli czujecie się zaintrygowani tematem, zachęcamy do własnych poszukiwań po fascynującym świecie zapachów. Być może odnajdziecie w nim taki, który zainspiruje Was do nowego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość.

Rewolucja w świecie zapachów
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany