Together Magazyn » Aktualności » Obrączki klasyczne czy ozdobne? Co wybrać?
Special pieces. Professional jeweler showing jewelry variety of

Obrączki klasyczne czy ozdobne? Co wybrać?

Podczas poszukiwania obrączek ślubnych zwracaj uwagę nie tylko na rozmiar. To oczywiście ważny element, gdyż biżuteria powinna pasować idealnie zarówno na palec Pana Młodego, jak i Panny Młodej. Z praktycznego punktu widzenia jest też kilka innych czynników, które warto przeanalizować. Ślub zbliża się wielkimi krokami, a Ty wciąż nie wiesz, jakie będą najlepsze obrączki z diamentami? Zobacz krótki poradnik i dopasuj rodzaj obrączek do swoich potrzeb i preferencji.

Obrączki ślubne klasyczne z diamentami czy bez ozdobnych kamieni?

Na ten moment obrączki ślubne z diamentami cieszą się największą popularnością wśród wielu Par Młodych. To jednak nie oznacza, że na swój ślub musisz wybierać mocno ozdobne modele z dużymi kamieniami szlachetnymi w koronie.

Zawsze staraj się dopasować styl, kolor i kształt obrączek ślubnych do swoich upodobań. Jeśli stawiasz na minimalistyczną odsłonę biżuterii i dodatkowo chcesz zaoszczędzić nieco na weselnym budżecie – wtedy wybieraj klasyczne obrączki ślubne bez dodatkowych zdobień.

Obrączki z diamentami będą dobrym wyborem wtedy, kiedy chcesz mieć na palcu wyjątkową biżuterię, która do końca życia będzie dla Ciebie pamiątką z dnia ślubu. A zatem to, jakie obrączki wybierzesz, jest uzależnione od dwóch czynników: indywidualnych preferencji i maksymalnego budżetu na biżuterię.

Klasyczne obrączki ślubne bez zdobień będą zdecydowanie tańsze w porównaniu do obrączek z kamieniami szlachetnymi. Różnice wynikają przede wszystkim z wartości użytych kamieni szlachetnych, a także różnic w próbie złota lub srebra, wykorzystanej do produkcji obrączek.

Jakie obrączki ślubne z kamieniami warto wziąć pod uwagę?

Ozdobne obrączki z kamieniami szlachetnymi to świetny wybór zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby mężczyzna nosił na palcu obrączkę z diamentem lub innym kamieniem ozdobnym. 

Wiele ciekawych modeli obrączek ślubnych znajdziesz w ofercie jubilera online TEILOR: https://www.teilor.pl/.

Prawdziwa klasyka gatunku to ozdobne obrączki z diamentami. Takie kamienie szlachetne są najczęściej stosowane przez jubilerów, chociażby ze względu na ponadczasowy wygląd i trwałość.

Alternatywnie możesz wybrać klasyczne obrączki ślubne ze złota (żółtego, białego lub różowego) albo ze srebra, które będą ozdobione brylantami, ametystem czy nawet cyrkoniami.

Obrączki klasyczne – złote czy srebrne?

Jeśli chodzi o kolorystykę obrączek ślubnych – tutaj masz pełną dowolność. Możesz stawiać na minimalistyczne rozwiązania, czyli klasyczne obrączki ślubne ze złota. To dobry wybór, jeśli chcesz mieć tradycyjną pamiątkę z dnia ślubu.

Obrączki klasyczne srebrne będą dobrym wyborem wtedy, kiedy chcesz mieć na palcu dość nietypową pamiątkę. Alternatywnie możesz wybrać obrączki ślubne z białego złota, które równie dobrze przyciągają uwagę i zachowują swój piękny wygląd przez wiele lat.

Pamiętaj też, że obrączki na palcach Pary Młodej wcale nie muszą być identyczne. Kobieta może nosić obrączkę z diamentem, natomiast mężczyzna klasyczny złoty model – zależnie od własnych preferencji i upodobań.

5/5 – (1 głosów)