Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Nowoczesne obrazy do przedpokoju – jak wybrać odpowiedni?

Nowoczesne obrazy do przedpokoju – jak wybrać odpowiedni?

Przedpokój, inaczej nazywany holem, powinien być gustownie urządzony, ponieważ stanowi on wizytówkę każdego mieszkania. Dlaczego? Ponieważ jest pierwszym miejscem, w którym pojawiają się goście. Aby sprawić na nich dobre wrażenie, warto zadbać o odpowiednią aranżację przedpokoju nie tylko pod względem mebli. Szukasz obrazu do przedpokoju, który wypełni pustą przestrzeń na ścianie? Nie wiesz, jaki wybrać? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przed jego kupnem.

W jakiej formie wybrać obraz do przedpokoju?

Obrazy stanowią doskonałą formę uzupełnienia każdej aranżacji. Dzięki nim przestrzeń staje się przytulniejsza i bardziej spersonalizowana. Ich dobór do wnętrza jednak nie jest łatwy. Różnorodność obrazów do przedpokoju w ramie jest tak duża, że można się w nich zagubić. Dlatego też warto przed rozpoczęciem poszukiwań wyznaczyć sobie kilka warunków, jakie powinna spełniać dana dekoracja. Przede wszystkim zastanów się nad typem wzoru w swoim przyszłym obrazie do przedpokoju. Do wyboru masz grafiki, malowidła lub zdjęcia. Każde z nich to zupełnie inny rodzaj wykonania, dzięki czemu masz możliwość wyboru tego, który najlepiej wpasuje się w styl Twojego mieszkania bądź prywatne odczucia estetyczne.

Różnorodna tematyka obrazów do przedpokoju

Po przemyśleniu formy obrazu do przedpokoju warto zastanowić się nad jego tematyką. Ta kategoria jest niezwykle pojemna. Obrazy w ramie mogą przedstawiać praktycznie wszystko – od motywów związanych z naturą, np. krajobrazy, kwiaty czy zwierzęta, do tematyki związanej z pasją, np. militaria, motoryzacja, sport lub muzyka. W sklepie internetowym Arttor.pl znajdziesz jeszcze więcej kategorii tematycznych. Dostępne są tu również obrazy do przedpokoju w ramie o motywach podróżniczych czy przedstawiające architekturę, m.in. mosty i miasta. W ich ofercie występują także obrazy abstrakcyjne i 3D, więc z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie.

Wybór najbardziej pasującego obrazu do przedpokoju możesz sobie ułatwić, szukając go poprzez ustalenie odpowiedniej kolorystyki. Wystarczy, że w wybranym sklepie internetowym przefiltrujesz je pod tym kątem, a uzyskasz wyniki z obrazami w ulubionym odcieniu. Biała, srebrna, a może różowa lub czerwona kolorystyka? Uprość poszukiwania i znajdź wymarzony.

Osoby, które nie potrafią zdecydować się na wyszczególnienie pożądanej tematyki obrazu, powinny kierować się stylem wnętrza swojego mieszkania. Przeszukanie zakładki z obrazami w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy boho będzie w takim przypadku łatwiejsze. Zyskasz również pewność, że wybrany wzór wpasuje się w posiadaną aranżację.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Po ustaleniu “wnętrza” obrazu, zastanów się nad jego oprawą. Obrazy do przedpokoju mogą mieć różnokolorowe ramy, dzięki czemu istnieje możliwość jeszcze lepszego ich uwydatnienia. W sprzedaży znajdziesz obrazy z ramą w kolorze białym, czarnym, czerwonym, niebieskim, a także wenge bądź naturalnym. Jeśli posiadasz już jakieś obrazy w holu, postaw na dopasowane ramy bądź wręcz przeciwnie – na kontrastowe.

Wybierając obraz musisz zwrócić również uwagę na jego rozmiar. Jest to ważne, aby nie uzyskać odwrotnego efektu, niż zamierzony. Zbyt duży rozmiar w małej przestrzeni mógłby ją dodatkowo przytłoczyć, co wpłynęłoby także na samopoczucie korzystających  z niej domowników czy odwiedzających gości. Zadbaj o dobry wybór, a zawieszony obraz wraz z dobranym oświetleniem sprawią, że przedpokój zyska nie tylko ozdobę, ale i optycznie większą powierzchnię.

5/5 – (1 głosów)