Przerwa zimowa to czas, w którym dzieci i młodzież mogą zregenerować siły po intensywnej nauce w pierwszej połowie roku szkolnego, przygotować się do równie wymagającego drugiego semestru i… przeżyć niesamowitą przygodę! Ferie zimowe to przede wszystkim idealna okazja na aktywny wypoczynek na wiele sposobów – odkrywanie lub rozwijanie swoich pasji, zawieranie nowych znajomości oraz poznawanie świata. Jak wykorzystać tę szansę? Znamy ludzi, którzy w tej dziedzinie nie mają sobie równych.

Prekursorzy w branży wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Biura Turystyki Aktywnej Kompas od 1998 roku wskazują drogę do umiejętnego organizowania czasu wolnego w kreatywny sposób. Wszystkie obozy z oferty Biura są przygotowywane przez najlepszych znawców tematu zgodnie z ideą: pasja, przygoda, doświadczenie.

Przedstawiamy Wam kilka świetnych pomysłów na nadchodzące ferie, w których Biuro Kompas udowadnia, że zima wcale nie musi być nudna.

Po pierwsze: PASJA — obozy artystyczne winterkamp

Na obozach artystycznych winterkamp dzieci i młodzież mają możliwość rozwijania swoich pasji i zdobywania nowych doświadczeń z wielu dziedzin. Odbywają się one w malowniczym miasteczku u podnóża Beskidu Śląskiego. Nie bez powodu obozy winterkamp cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Połączenie nauki, aktywnego wypoczynku i szału twórczego pod okiem wyselekcjonowanej kadry najlepszych profesjonalistów to doskonały pomysł na zagospodarowanie czasu wolnego, niezależnie od wieku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Programy obozów są podzielone na dwie główne kategorie wiekowe: dla juniorów (7-12 lat) i dla młodzieży (13-19 lat). Głównym założeniem każdego winterkamp Junior, czyli programu obozów dla najmłodszych, jest odkrywanie i doskonalenie twórczych możliwości sztuk scenicznych, sztuk pięknych oraz konstruowania. Zabawa łączy się z nauką. W czasie obozów Teatr&Taniec&Muzyka, Plastyka&Fotografia lub Gry&Roboty&Komputery rozwijane są u dzieci nowe umiejętności, których z całą pewnością, nie nauczą się w szkole. Obozy dla młodzieży pozwalają na wyspecjalizowanie się w wybranej dziedzinie. Obóz Wokalny i Rockowy udoskonala umiejętności artystyczne pasjonatów śpiewu i muzyki. Obóz Aktorski daje możliwość pracy nad warsztatem wszystkim miłośnikom teatru, a Obóz Filmowy wzbogaca wiedzę o srebrnym ekranie zagorzałych miłośników kina. Wielbiciele sztuk audiowizualnych również znajdą tu coś dla siebie. W ofercie winterkampu znajduje się również Obóz Fotograficzny, który szlifuje talent przyszłych fotografów oraz Obóz Grafiki Komputerowej, mający za zadanie przekazanie uczestnikom cennych tajników wiedzy praktycznej i teoretycznej w zakresie sztuki elektronicznej.

Zimowe Obozy Jeździeckie

Pasjonaci jeździectwa nie muszą czekać aż do wiosny, aby ponownie usiąść w siodle. Obozy jeździeckie organizowane przez Biuro Turystyki Aktywnej Kompas oferują naukę, doskonalenie umiejętności, a nawet zdobycie srebrnej odznaki jeździeckiej również zimą! Obóz organizowany w Barłominie na Kaszubach to idealna propozycja zarówno dla tych bardziej, jak i mniej doświadczonych sympatyków jazdy konnej. Ośrodek umiejscowiony jest w urokliwej lokalizacji otoczonej lasami. Oprócz nauki pod okiem fachowców oferuje również nieustanny kontakt z ukochanymi zwierzętami i wszechobecną naturą. Co więcej, na uczestników obozu czekają również takie atrakcje, jak między innymi: przemiłe alpaki znajdujące się na terenie ośrodka, zabawy na śniegu, zajęcia integracyjne czy wieczory filmowe. Drugą propozycją dla pasjonatów jazdy konnej jest Obóz Jeździecki w Łapinie. Dzieci i młodzież, razem z fantastyczną Szkołą Jazdy Konnej As Dream, mogą realizować swoje sportowe ambicje, poznawać podstawy woltyżerki oraz doskonalić swoją technikę jazdy konnej w samym sercu Kaszub. Oba obozy odbywają się w ośrodkach posiadających certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego.

Pora na przygodę!

Ferie przygodowe dla dzieci organizowane w Drzewinie na Kaszubach (35 km od Gdańska) to doskonała propozycja dla tych, którzy nie lubią się nudzić. Na Zimowym Obozie Cyber Gracza uczestnicy zmierzą się z nowymi wyzwaniami i solidną dawką zdrowej rywalizacji podczas obozowych turniejów. Odpowiedni dobór gier gwarantuje jednocześnie emocjonującą, jak i bezpieczną zabawę. Z kolei Zimowy Obóz Konstruktorów LEGO przeznaczony jest dla dzieci, które chcą rozwijać swoją kreatywność poprzez zabawę ulubionymi klockami. Zimowy Obóz Małego Kucharza Bon Apetit! łączy natomiast pasję do gastronomii z szaleństwami na śniegu. Zimowa Kolonia z Elementami Survivalu to już gratka dla miłośników tropienia zwierząt, rozpalania ognisk, budowania szałasów oraz zimowych zabaw. To nie wszystko! Mamy jeszcze propozycję dla chłopców i dziewczynek, którzy chcieliby spędzić miło czas tylko w swoim gronie. Zimowisko dla chłopców oferuje męskie atrakcje, emocjonujące turnieje i sportową rywalizację. Zimowisko dla Dziewczynek jest to czas pełen zabaw, tańca, ploteczek i świecidełek.

edf

Obozy narciarskie i snowboardowe

Idealne miejsce na pierwszy samodzielny wyjazd na narty lub rozwijanie podstawowych umiejętności? Kaszuby! W Kolanie obok Wieżycy Biuro Turystyki Aktywnej Kompas organizuje obozy, które mają na celu zarazić początkujących narciarzy i snowboardzistów prawdziwą pasją do sportów zimowych. Pod okiem biegłych instruktorów będziemy wspierać dzieci w ich pierwszych kontaktach z nartami i snowboardem. W podobnym klimacie organizowane są dwa obozy w malowniczej wsi otoczonej pięknymi krajobrazami — Murzasichle. Pierwszy ma za zadanie rozwinąć umiejętności i udoskonalić posiadane już techniki jazdy. Drugi zaś łagodnie wprowadza najmłodszych do fascynującego świata zimowych sportów. Kolejną propozycją umożliwiającą nabywanie lub szlifowanie narciarsko-snowboardowych umiejętności przez najmłodszych są obozy zlokalizowane w Pensjonacie Słoneczny Gród w Wiśle.

W innym ośrodku, mieszczącym się w pięknej Wiśle, starsze dzieci również mają okazję zatopić się sportowym szaleństwie, biorąc udział w Młodzieżowym Obozie narciarsko-snowboardowym. Uczestnicy będą mogli korzystać z aż trzydziestu doskonale przygotowanych stoków narciarskich! Kolonie i obozy organizowane w Szpindlerowym Młynie w Czechach to propozycja niezapomnianej przygody dla tych, którzy potrafią już jeździć na nartach lub snowboardzie oraz dla grup bardziej zaawansowanych. Czeska infrastruktura i trasy, po których będą się poruszać podopieczni, dorównuje swoją jakością alpejskim stokom. Z kolei N\na wyjeździe do Austrii odnajdą się szczególnie licealiści. Obóz młodzieżowy w Kramsach to idealne miejsce na doskonalenie swoich umiejętności w luźnym klimacie, przy odrobinie zabawy.

Obozy Rodzinne w Tatrach

Wyjazd do miasteczka w malowniczych Tatrach to wspaniały pomysł dla całej rodziny. Piękne krajobrazy, zajęcia na stoku i zabawy na górskim, białym śniegu we wspólnym gronie sprawią, że chwile spędzone na obozie na długo zostaną w pamięci. Na obozie w Murzaschilu nie zabraknie atrakcji i odpoczynku dla dzieci i dorosłych!

Biuro Turystyki Aktywnej Kompas.
 Asesora 72, 80-119 Gdańsk
 58 303 18 78
https://www.kompas.pl/strona-glowna

Niezapomniana przygoda — aktywne ferie zimowe
5 (100%) 7 votes

Polacane:

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany